arama

Zayıflatan Besinler

  • paylaş
  • paylaş
  • paylaş
  • paylaş
  • paylaş
  • Beğen
    Loading...

Az Kalori İçeren Besinler 

SALATALIK

Salatalık en önemli diüretik özelliklere sahip sebzelerden biridir. Dahası alkali bir besin olmasıyla da bilinir ve fazla suyun vücuttan atılmasını sağlar.

449380Salatalık diğer sebzelere göre asit dengesizliğini daha hızlı dengeli hale getirir.Asit dengesizliği pek çok hastalığa neden olması sebebiyle ciddi bir sorundur.

Salatalığın içerisinde bulunan bir çeşit asit karbonhidratların yağa dönüşümünü ve vücutta depolanmasını engeller

100 gram salatalıkta sadece 10 kalori vardır. Bu nedenle diyet yapanlar için inanılmaz bir atıştırmalıktır.

 

greyfurt

GREYFURT

Metabolizmanızı hızlandırır ve kalori yakımını artırır. Ayrıca sizi tok hissettireceği için de daha az yeme ihtiyacı duyabilirsiniz. Lif bakımından da zengin olduğu için kan şekeri seviyenizi dengede tutar.

 

 

kereviz_kk1

KEREVİZ

 Çok az kalori içeriyor ve yediğinizden fazlasını yakmanıza yardımcı oluyor. Ayrıca içinde bolca da su barındırıyor. Ancak mineral ve besin değeri açısından yeterli olmayabilir. Bu yüzden tek başına kereviz tüketmek vücut direncinizi düşürebilir. Başka yiyeceklerle birlikte tüketmelisiniz.

 

 

bugday.fw

TAM BUĞDAY

Çalışmalar gösteriyor ki tam buğday ürünleri işlenmiş beyaz una ve türevlerine göre çok daha sağlıklı. Kronik bir hastalık riskini azaltıyor. Ayrıca tam buğdayın glisemik endeksi de düşüktür ve daha uzun süre tok tutar. Besin değeri olarak da vitamin, mineral ve karbonhidrat bakımından zengin ama yağ bakımından fakirdir.

 bardak

YEŞİL ÇAY

Yeşil çay da metabolizmayı hızlandıran en önemli yardımcılardan bir tanesi. Antioksidan olarak da zengin bir içeriğe sahiptir

 

 

3c211fffa9e661ee497a36c80098d2e9-800x9000

KAHVE

Türk kahvesi kültürümüzün önemli bir parçası öyle ki kahvaltı bile aslında kahve-altı yani kahve öncesi yemek olarak adlandırılmıştır. Kafein kalp atışlarını hızlandırır, kan daha fazla oksijen alır ve böylece daha fazla kalori yakar. Ancak kahvenizi içebiliyorsanız şekersiz içmeye çalışın. Şekersiz kahvenin kalorisi yok denecek kadar azdır.

 

 Avakado-Zayiflatirmi

AVOKADO

Avokado doymamış yağ içerdiği için metabolizmayı hızlandırır ve hücrenin enerji üreten kısımlarını serbest radikallerden korur. Kolesterol artışını önler, kalp hastalığı riskini azaltır ayrıca saçlara ve gözlere de faydalıdır

 

spices-big

BAHARATLAR

Her türlü baharat daha fazla kalori yakmaya yardımcı olur. Ayrıca baharatların kalorisi de düşüktür.