Üzerlik Tohumu Çayı

Üzerlik Tohumu

Bitkinin kullanılan kısmı tohumlarıdır.Üzerlik tohumu çayı demlenerek bir çok hastalığa karşı kullanılır.Üzerlik otu nazar otu adıyla da bilinir. Nazar otu adını almasının sebebi bazı yörelerde bitkinin nazara karşı koruduğuna inanılmasıdır. Tohumları yakılarak tütsü olarak kullanılır ve bu tütsünün nazardan koruduğuna inanılır.

Üzerlik Tohumu Çayı Faydaları

 • Bağırsak parazitleri ve bakterilerine karşı etkilidir
 • Romatizma ağrılarını hafifletir
 • Afrodizyak etkisiyle cinsel arzuyu tetikler
 • Varis ağrılarına iyi gelir.
 • Saç dökülmesini önler
 • Sakinleştirici ve rahatlatıcıdır
 • Kansere karşı koruma sağlar
 • Balgam söktürücüdür.
 • Mide ve kulunç ağrılarına faydalıdır.
 • Romatizma kaynaklı ağrılara faydalıdır
 • Basur problemlerine karşı faydalıdır

Üzerlik Tohumu Çayı Nasıl Yapılır

Bir çay kaşığı üzerlik tohumu bir fincan suya eklenip 1 dakika kadar kaynatılır ve 5 dakika kadar demlendikten sonra süzülerek içilir.

Üzerlik tohumu kavrulduktan sonra kaynamış bir fincan suya bir tatlı kaşığı kadar eklenerek kaynatılmadan da içilebilir.

 

14 thoughts on “Üzerlik Tohumu Çayı

 1. marmarine

  bende eklem ağrıları çok bu yüzden üzerlik çayı çok kullanıyorum faydasınıda görüyorum fazla içerseniz balgam söktürme olayı devreye giriyo öksürtüyo bılgınız olsun

 2. çiğdem

  Üzerlik tohumunu kavurup öğütüyorum.Yemeklerden 1/2 saat önce 1 tatlı kaşığı içiyorum.Eşime de verdim basuru iyileşti diyebilirim.Hafif kafa yapıyor evet ama ciddi bir durum yok.Cinsel sorunlara iyi geliyor.Parazit döküyor öldürüyor. parazitler için kavrulmuş şekilde almanız gerekiyor.Parazit için kullanırsanız.1 tatlı kaşığı-1 çorba kaşığı ingiliz tuzu içmeyi unutmayın.İngiliz tuzu bağırsakları boşaltır.

  • rblmt

   kavurma olayını nasıl yapıyoruz. tavaya koyup karıştırıyormuyuz. ingiliz tuzunu harici mi içiyoruz!

 3. rblmt

  kavurma işlemini nasıl yapacağım? bir de bir gün kavurma birgün demleme icsem ne olur?
  Detaylı blgi verecek var mı?

 4. aziz demir

  Üzerlik otu çayı zekayı da açar,beyindeki epifiz bezinin sağlıklı olmasını sağlar.Hafif kafa bulunması da bu beze olumlu etkilerinden dolayıdır.

 5. murat

  ÜZERLİK İÇMEDEN ÖNCE 1GÜN BOYUNCA AÇ KALMANIZ GEREKİR AKSİ TAKTİRDE MAOİ ETKİSİNDEN DOLAYI YEDİĞİNİZ TÜM YİYECEKLERLERİN MİKROP VE ZARARLARI BÜNYENİZİ ZEHİRLER ÜZERLİK BAĞIŞIKLIK ALANINIZI KİTLER BUNDAN DOLAYI İLAÇLARINIZA HAYVANSAL GIDALARA İÇTİKTEN 1 HAFTA 15 GÜN SONRA KULLANABİLİRSİNİZ BİLİNÇSİZCE KULLANMAMANIZI TAVSİYE EDERİM

 6. Tayfun Yabacı

  Kafada yapıyor diyorlar ya 🙂 Zaten bitki onun için var 🙂 Epifiz bezini etkinleştiriyor, göz perdelerin biraz da olsa, bir kaç dakikalığına da olsa açılıyor 🙂 Sende kafa sanıyorsun 😉

  • okan aksoy

   Epifiz bezi üçüncü gözümüzdür. Dmt enzimi üretir. Üzerlikte de DMT maddesi vardır. Üçüncü gözümüzün normalden fazla çalışmasına sebeb olur. Buda başka alemlere geçiş demektir.

 7. Meltem

  Üzerlik otunun latincesi: Harmala, kirimizi boya üretilir tohumlarından, ayrica cok saglikli bir bitki, tohumların dan tütsü de yapılır, bronşit ve alerjilere cok iyi gelir, cok tüketilirse haluzination yapabilir.

 8. sedat bey

  çayı demledim üzerine üç çay kaşığı üzerlik tohumu attım on dakika geçti . şuan afiyetle içiyorum . iyi mi kötümü bende bilmiyorum 😀 ya tutarsa …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.