Müzik indir

arama

Üremi İçin Şifalı Bitkiler

  • paylaş
  • paylaş
  • paylaş
  • paylaş
  • paylaş
  • Beğen
    Loading...

Üre karaciğerde ortaya çıkar ve kan yolu ile böbreklere taşınır. İdrar ile atılan zararlı maddelerin adına üre ismi verilir. Eğer üre, dışarı atılamazsa üremi hastalığı meydana gelir. Üremi için şifalı bitkiler aşağıda verilmiştir.

Enginar Yaprağı, Su: 10 gram enginar yaprağı, 4 su bardağı miktarındaki suya konulduktan sonra 5 – 8 dakika kaynatılır. Kaynattıktan sonra 30 dakika beklenir ve daha sonra süzülür. Bu karışım, günde 3 kez tüketilmelidir(su bardağı ile).

Kiraz Çöpü, Su: 10 – 12 gram kiraz çöpünü, 4 bardak suya koyduktan sonra 5 – 10 dakika kaynatın ve 30 dakika bekleyin. Son olarak süzün ve bir su bardağı olarak günde 3 kez tüketin.

Çavuş Üzümü: 250 – 300 gram çavuş üzümünün yarısını öğle yarısını akşam yiyin. Ertesi günü ilk güne göre 250 gram daha fazla tüketin. 3 kiloya ulaşasıya kadar bu bitkisel tedavi yöntemine devam edin.

Sarısabır: 2 – 3 gram damla sakızı ve 2 -3 gram sarısabır bitkisinin toz haline getirilir ve her sabah 1 bardak su ile birlikte tüketilir. Aç karnına tüketilmesi tavsiye edilir.

uremi-nedenleri
Mersin Yaprağı, Su: 3 tutam mersin bitkisinin yaprağını, 4 bardak suya koyun. 10 -15 dakika kaynattıktan sonra süzün ve bu karışı bir kahve fincanı miktarında günde 3 kez tüketin.

Kereviz, Su: 2 adet kerevizi, 4 su bardağı miktarında ki suya doğrayın. 15 – 20 dakika kaynatın ve süzün. Günde 3 kez bir kahve fincanı tüketin.