Müzik indir

arama

Spazm Çözücü Şifalı Bitkiler

  • paylaş
  • paylaş
  • paylaş
  • paylaş
  • paylaş
  • Beğen
    Loading...

Spazm, aniden giren ve kısa süre etkisini gösteren ağrılardır ve nadir de olsa bu ağrılar uzun sürebilmektedir. Spazm çözücü şifalı bitkisel tavsiyelerimiz ise, aşağıda yer almaktadır.

Kokar Ağaç Kabuğu: 4 gram kokar ağaç kabuğunu, daha önce kaynatmış olduğunuz 1 bardak miktarındaki kaynar suya atın ve 5 – 10 dakika bekleyin. Günde iki kez tüketilir.

Zufa Otu: 3 gram zufa otu bitkisini, kaynar bir bardak suya koyun ve 10 dakika bekledikten sonra tüketin. Günde 3 kez, bir bardak ölçüsünde tüketilmeli.

Yer Sarmaşığı: 2çay kaşığı yer sarmaşığı bitkisini, kaynar bir bardak suyun içine atın ve 10 – 15 dakika ılımasını ve demlenmesini bekleyin. Yemek yerken 1 bardak tüketilir(öğle ve akşam yemeklerinde).

Tarçın Tozu: 1 çay kaşığı miktarındaki tarçın tozu, kaynar bir bardak suyun içine atılır ve 5 – 10 dakika beklendikten sonra tüketilir. Günde 2 veya 3 bardak içmeniz tavsiye edilir.

Oğulotu: 4 – 11 gram miktarındaki oğulotunu, 1 bardak kaynamış suyun içine koyun ve tüketin. Günde 3 kez, yemeklerden önce içilmelidir.

spazm-cozucu-bitkisel-receteler-3455
Bostan Bozan: 2 veya 3 gram bostan bozanı 350 gram miktarındaki keçi sütü ile birlikte kaynatıldıktan sonra tüketilir.

Tuz: 4 – 5 gram tuz, 5 gram suya atılır. Eritildikten sonra yarısı tüketilir ve tükettikten sonra içilebildiği kadar su içilir. Eğer işe yaramaz ise, bir kez daha tekrarlanması tavsiye edilir.