arama

Siyah Frenk Üzümü Yağı

  • paylaş
  • paylaş
  • paylaş
  • paylaş
  • paylaş
  • Beğen
    Loading...

Siyah Frenk Üzümü yağı Frenk üzümünün çekirdeğinden elde edilen bir yağdır. Frenk üzümü doğada kendi halinde de yetişebilen çapı 1 santimetreyi geçmeyen küçük üzümcüklerdir. Bu üzümlerin çekirdekleri ayrıldıktan sonra özel makinalarda işlenerek yağı çıkarılmaktadır. Siyah Frenk üzümünün Latince adı Ribes Rubrum’dur.

Üzüm doğa da 3 farklı renkte bulunmaktadır. Sarı, kırmızı ve siyah. Üzümün tadı mayhoştur fakat tam olgunlaşınca tatlanmaya başlar. İçerisinde yüksek miktarda lif ve C vitamini bulundurmaktadır. İlk olarak 17. yüzyılda keşfedilen meyve Doğu Avrupa ülkelerinde ve ülkemizdeki ılıman bölgelerde doğal yollarla yetişmektedir.

Siyah frenk üzümü yağı birçok hastalığa şifa olarak kullanılmaktadır. Çin’deki geleneksel tıp literatüründe ilk 50 şifalı bitkiden biri olarak kabul edilen frenk üzümü yağı, başta karaciğer rahatsızlıkları olmak üzere birçok hastalığın tedavisinde ya direk ilaç ya da yardımcı madde olarak kullanılmaktadır.

siyah frenk üzümü yağı

Siyah Frenk Üzümü Yağı Faydaları

Siyah Frenk üzümünü iştah açar, kanseri önler, hazımsızlık problemlerini giderir. Yağ olarak kullanımı ise cilde sürerek yapabilirsiniz. Her türlü vücut kremi ile siyah fren üzümü yağını karıştırarak kullanabilirsiniz. Siyah frenk üzümü yağı cildi nemlendirir. Cilt çatlaklıklarına ve egzamaya karşı etkilidir. Uzmanların belirlenimlerine göre çok güzel doğal bir gençlik ilacıdır. Cilt gözeneklerini açarak terlemeye yardımcı olur, vücudu gerginleştirerek daha genç bir görünüme sahip olmanızı sağlar.

frenk üzümü yağı

3-4 gram Siyah Frenk üzümü yağını yüzünüze yedirerek her akşam maske olarak kullanabilirsiniz. İleri yaştaki bayanlarda östrojen hormonu eksikliğinden dolayı hücre yenilenmesi yavaşlar ve cilt bu sebeple sürekli olarak yaşlanmaya başlar. Frenk üzümü yağı bu durumun yavaşlatılmasında etkilidir. Cildin ihtiyacı olan hücre yenilenmesini hızlandırarak, cildiniz daha genç görünmesini sağlayacaktır. Makyajınızı temizlerken de bir pamuğa damlatılmış 2-3 damla yağ yüz hatlarınızın diri kalmasına sağlayacak ve kimyasal makyaj malzemelerinizin yüzünüzde oluşturduğu etkiyi silecektir. Frenk Üzümü Şerbeti İçin Tıklayınız