Müzik indir

arama

Sinirlilik İçin Şifalı Bitkiler

  • paylaş
  • paylaş
  • paylaş
  • paylaş
  • paylaş
  • Beğen
    Loading...

Sinirliliğin, kaygı, stres, iş yoğunluğu, maddi sorunlar gibi birçok nedeni vardır ve bu sorunlar hayatınızı olumsuz etkiliyorsa bir uzmana görünmeniz tavsiye edilmektedir. Aşağıdaki bitkisel reçetelerin sinirlere iyi geldiği bilinmektedir.
Limon Otu: 5 gram limon otunu, kaynar bir bardak suya koyun ve 10 – 15 dakika bekleyin. Günde 3 bardak tüketilmesi tavsiye edilir.
Nane, Su Yoncası, Kedi Otu Kökü, Kimyon: Su yoncası, kimyon, nane ve kedi otu kökünü(hepsinden 50 gram) karıştırın. Daha sonra bu karışımdan bir çay kaşığı alın ve kaynar bir bardak suya koyun. 10 – 15 dakika bekledikten sonra tüketilir. Günde iki kez içilir(sabah ve gece).
Öküz Gözü: 10 gram öküz gözü çiçeğini, 1 bardak kaynamış suya koyun. Yarım saat bekledikten sonra, 1 fincan içilir. Günde 3 kez içmelisiniz.
Sülük Otu: 1 çay kaşığı sülük otu bitkisini, kaynamış bir bardak suya koyduktan sonra, 10 – 15 dakika bekleyin. Günde 3 kez bir bardak içmelisiniz.
Yarpuz: 1 tutam yarpuz, bir bardak miktarındaki kaynar suya konulur. Daha sonra 10 dakika beklenir ve günde 2 bardak içilir.

asiri-sinirlilik1
Şerbetçi Otu Çiçeği:

6 – 7 gram şerbetçi otu çiçeğini, kaynar bir bardak suya koyun. 10 dakika ılıması için bekleyin. Günde 2 bardak tüketilmesi yeterlidir.

Boynuzlu Gelincik:

2 gram boynuzlu gelincik bitkisini, bir bardak kaynar suya koyun. 10 – 15 dakika bekledikten sonra tüketin.