Müzik indir

arama

Sinir Sistemini Güçlendiren Şifalı Bitkiler

  • paylaş
  • paylaş
  • paylaş
  • paylaş
  • paylaş
  • Beğen
    Loading...

Sinir sistemi insan sağlığı için oldukça önemlidir ve hayatı boyunca sağlıklı yaşamasını direk olarak etkiler. Sinir sistemi için, tavsiye edilen bitkisel reçeteleri sizler için araştırdık ve sizler için paylaşıyoruz.

Kişniş: 6 gram kişniş, kaynar bir bardak suya konulduktan sonra 10 dakika ılıması için bekletilir ve günde 3 kez tüketilir(su bardağı ile). Kişnişi toz halinde de kullanabilirsiniz. Bunun için, 0.5 – 1 gram miktarında kullanılmalı ve günde 3 kez tekrarlanmalıdır.

Sarımsak: 1 diş sarımsağı, 1 bardak süte koyun ve 5 – 10 dakika kaynatın. Yatmadan hemen önce tüketin.

Semizotu: Semizotunu sıkarak suyunu çıkarın ve elde edilen bu suyu şeker ile birlikte tüketin.

Zerdeçal: 4 – 11 gram zerdeçal bitkisini, 1 bardak miktarındaki suyun içine koyun ve 10 – 15 dakika kaynatın. Günde 2 veya 3 kez tüketin. Zerdeçalı toz halinde de kullanabilirsiniz ve günde 2 kez, 0.25 – 0.50 gram tüketilir.

Yemişen: 4 – 5 gram yemişen meyvesi ve çiçeği, bir su bardağı miktarındaki kaynar suyun içine konulur ve 10 – 15 dakika bekletilir. Günde 3 kez tüketilir.

sinir-sistemini-guclendirici-bitkiler-8810
Kereviz Tohumu: 10 gram kereviz tohumunu(dövülmüş), daha önce kaynatmış olduğunuz bir bardak kaynar suya koyun. 10 -15 dakika bekledikten sonra, tüketebilirsiniz. Günde 2 veya 3 bardak içilmesi tavsiye edilir.

Dere Otu Tohumu: 2 çay kaşığı dere otu tohumu(çekilmiş tohum olmalı), bir bardak kaynar suyun içine konulur. 10 – 15 dakika bekletilir ve süzüldükten sonra tüketilir.