Müzik indir

arama

Ses Kısıklığı Bitkisel Tedavi

  • paylaş
  • paylaş
  • paylaş
  • paylaş
  • paylaş
  • Beğen
    Loading...

Ses kısıklığı her yaşta insanda görülebilir ve sık görülen rahatsızlıkların başında gelir. Nezle, grip, boğazda ki ağrılar, yüksek sesle bağırmak ses kısıklığına neden olan faktörler arasında yer alır. Ses kısıklığı sorunu yaşıyorsanız, aşağıdaki bitkisel reçeteleri uygulayabilirsiniz.

Ebegümeci: 10 gram miktarındaki ebegümeci bitkisi, 1 bardak suya konulur. 5 – 10 dakika kaynatıldıktan sonra, ılıması için beklenilir. Son olarak bu su ile gargara yapılır.

Koyun Otu: 2 tatlı kaşığı koyun otu bitkisini, 1 su bardağı ölçüsünde ki suya koyun. 15 – 20 dakika kaynatın ve elde edilen bu su ile gargara yapın.

Havuç Tohumu: 10 gram havuç tohumunu, kaynamış bir bardak suya koyun ve 15 dakika ılımasını bekleyin. Günde 3 bardak tüketilir.

Zencefil Tozu: Zencefil tozunu(1 tatlı kaşığı), kaynar bir bardak suya koyun. 15 dakika bekleyin ve günde 3 bardak için.

Böğürtlen Yaprağı: 10 gram böğürtlen yaprağını, kaynar bir bardak suya koyun. 10 – 15 dakika bekledikten sonra, günde 3 bardak tüketin.

Kereviz Tohumu: 10 gram kereviz tohumunu(dövülmüş), bir bardak suya(kaynar) koyun. 5 – 10 dakika bekledikten sonra içilir. Günde 2 bardak içmeniz yeterlidir.

ses-kisikligi-nasil-gecer_646x340
Farfara Otu Yaprağı: 10 – 12 gram farfara otu yaprağını, daha önce kaynatmış olduğunuz 1 bardak suya koyun. 15 dakika bekleyin ve günde 3 kez tüketin.

Lahana Yaprağı: Az miktardaki lahana yapraklarını 10 dakika kaynatın. Karışımınız hazır. Günde 3 bardak bu bitkisel karışımdan içebilirsiniz.