Müzik indir

arama

Saç Çıkarmak İçin Bitkisel Çözüm

 • paylaş
 • paylaş
 • paylaş
 • paylaş
 • paylaş
 • Beğen
  Loading...

Erkeklerin yaşları ilerledikçe kellik sorunu ile karşılaşma ihtimalide artmaktadır. Kellik büyük bir çoğunlukla erkeklerde görülse de, çok nadir de olsa kadınlarda da görülebilmektedir. Kellik ve saç dökülmesinin nedeni genetik olabileceği gibi, erkeklik hormonlarından da olabilir. Saç çıkarmak için, uygulanılması gereken bitkisel reçeteleri sizler için araştırdık.

Fındık: Fındığı yakın ve külü ayvağı ile birlikte aynı kapta karıştırılır. Daha sonra başın üzerine konulur.
Soğan: Soğan pişirilir ve lapa haline geldikten sonra saç dökülen bölgeye konulur.

Ardıç Katranı: Ardıç katranını yılan gömleği ile birlikte kaynatın ve daha önceden temizlediğiniz başın üzerine koyun. Bu işlem gece yapılır. Sabah kalktığınızda ise, sirke ile birlikte yıkanılır.

Yapışkan Otu: Yapışkan otunu kaynatın ve elde edilen su ile başınızı iyice yıkayın.

Morbaş Soğanı: Morbaş soğanını lapa haline getirdikten sonra, başın üzerine koyun.

Ekşi Nar Kabuğu: Ekşi nar kabuğunu toz hale gelesiye kadar ezin ve zeytinyağı ile birlikte karıştırın. Daha sonrada başınıza sürün.

indir-4
Sarısabır: Kuru üzüm ile birlikte sarısabır kaynatılır ve merhem haline gelmesi sağlanır. Günde 3 kez başa sürülür ve 6 saatte bir bu bitkisel tedavi uygulanır.,

Keçi Boynuzu Ağacı Kökü: Keçi boynuzu ağacının köklerini kıyın ve zeytinyağı dolu bir kabın içine bu kökleri atın. Daha sonra 2 hafta kadar bekletin ve bu yağ ile birlikte başınıza masaj yapın.

 • Timuçin
  1 sene önce

  Makale güzel olmuş, ellerinize sağlık. Keratinden de bahsetseniz iyi olurdu. Keratin saçı besleyen, saçın temel maddesidir. Benim de babamın da saçı tam çıkmıyordu. Keratinin saçın temel maddesi olduğunu öğrenince hemen keratin bakım setlerini araştırdım. Karşıma patentli doğal keratin bakımı diye bir keratin bakım seti çıktı. O sete baktığımdaysa içinde saç çıkarıcı titanyum keratin saç bakım seti çıktı. Alıp denedim ve etkisini kısa bir sürede gördüm. Bende böyle kısa bir sürede etki yaptığını görünce hemen babama da aldım.

  0
  yorum beğen