Müzik indir

arama

Poliplere İyi Gelen Bitkiler

  • paylaş
  • paylaş
  • paylaş
  • paylaş
  • paylaş
  • Beğen
    Loading...

Polipler mukoza ile kaplı olan boşluklarda gelişmekte olan, yumuşak, telsel, genellikle de saplı ve armut biçiminde oluşmuş urlara denilmektedir. Genel olarak kronik enfeksiyonlarında sonrasında belirdiği fark edilen burun ve burun sinüslerinin mukozasının büyümüş olan kıvrımları olarak da tanımlanabilir.

Polipler, idrar torbası, kalın bağırsak ve rahim gibi mukoza zarı bulunmakta olan bölgelerde gelişim göstermektedir. Ancak bu poliplerin fark edilebilmesi için kanama yapmaları gerekmektedir. Aksi taktirde kişi bu polipler ile uzun bir süre geçirebilir. Ancak her hastalığın doğa da bir çözümü olduğu gibi polipler için de iyi gelmekte olan bazı bitkiler ve bitkisel karışımlar bulunmaktadır. Bu karışımları kullandığınız taktirde büyük olasılıklar sorunlarınızdan kurtulmuş olacaksınız.

Nasıl Kullanılır?

İlk yöntem taze dere otu yöntemidir. Bunun için taze dere otunu yıkayın ve temizledikten sonra kurumasını beklemeden nemli halde mikserden geçirin ve tülbent yardımı ile sıkıp elde ettiğiniz öz suyunu bir pamuğa damlatın. Öz suyu damlattığınız pamuğu burun içindeki poliplere sürün ve bunu bir süre boyunca uygulamaya devam edin.

Burun içindeki poliplerin ortadan kaldırılmasında şifa kaynağı olarak görülmekte olan diğer bitki ise köpek üzümüdür. Köpek üzümünü yıkayın ve temizledikten sonra nemli halde mikserden geçirerek yine tülbent yardımı ile öz suyunu çıkartın. Çıkartılan öz suyu ise bir pamuk parçasının üzerine 2- 3 damla kadar damlatın ve hemen burun içerisindeki poliplere sürün.

Burun polipleri ile başı dertte olan kişilerin uygulayabileceği son yöntem ise at kuyruğu otudur. At kuyruğu yıkanır ve temizlendikten hemen sonra yine nemli halde mikserden geçirilerek tülbent yardımı ile öz suyunu çıkartın. Çıkartılan öz sudan pamuğa 2- 3 damla damlattıktan sonra ise burun bölgesindeki poliplere sürün. Bu tekniklerden birini denediğinizde sorununuz yüksek olasılıkla çözüme kavuşacaktır.

Rahimdeki poliplerin tedavisinde ise bir orta boy ama sarı kabuklu soğanı dörde böldükten hemen sonra 2 su bardağı klorsuz kaynar suya koyun ve 5 dakika boyunca kaynatın. Ilıdığında ise kürün içerisine ek hiçbir madde katmadan öğle ve akşam öğünlerinizden hemen önce bir bardak için. Bu kürü gerektiği gibi uygularsanız kesinlikle rahim poliplerinizden kurtulmuş olacaksınız.

Uyarı: Bitkisel yöntemleri doktorunuza danışmadan kullanmayınız.