Müzik indir

arama

Pankreas Çalıştıran Bitkiler

  • paylaş
  • paylaş
  • paylaş
  • paylaş
  • paylaş
  • Beğen
    Loading...

Omurganın bel bölgesinde bulunan pankreas, önemli organlardan biridir. Şeker hastalığına neden olan pankreas, yeterli seviyede insülin sağlayamazsa şeker hastalığına sebep olmaktadır. Bu yüzden pankreasın çalışması önemlidir ve pankreasın çalışması için, aşağıda yer alan bitkisel reçeteler uygulanır.

Yulaf Samanı: 1 avuç dolusu yulaf sapı, 50 gram suya konulur ve yarım saat kaynatıldıktan sonra, 5 hafta boyunca bu karışım tüketilir.

Böğürtlen Yaprağı: 10 gram böğürtlen yaprağını, 1 bardak kaynar suyun içine koyun. 10 – 15 dakika ılıması için beklenir ve günde 3 bardak miktarında tüketilir.

Termiye: 4 – 5 gram termiye bitkisini, bir bardak suyun içine koyup, tüketin. Günde 3 bardak içilmelidir.
Termiyeyi toz haline getirerek de bir karışım yapabilirsiniz. Bir kaba, 2 bardak su boşaltılır ve içine de 1 tatlı kaşığı koyulur. Kaynatılır ve 2 su bardağı miktarındaki su, 1 bardak miktarında olana kadar kaynatılır. İçine tuz ve limon suyu eklenir. Günde 1 kez, sabahları aç karnına yenmelidir. Bu bitkisel tedavi 4 ay boyunca devam edilir ve 1 hafta kullanıldıktan sonra, 1 haftada ara verilir. Sonraki hafta tekrar başlanır ve bu böyle devam edilir.

pankreas-iltihabi
Yoğurt Otu: 2 çay kaşığı yoğurt otu bitkisini, kaynar bir bardak suya koyun ve 5 – 10 dakika ılıması beklenir. Günde 2 veya 3 bardak tüketilir.

Yer Elması: Yer elmasını haşlayarak tüketmek, pankreaslarınızı çalıştırdığı gibi, güçlendirirde.