Müzik indir

arama

Pamukçuk İçin Şifalı Bitkiler

  • paylaş
  • paylaş
  • paylaş
  • paylaş
  • paylaş
  • Beğen
    Loading...

Daha çok çocuklarda görülen bir sağlık problemi olan pamukçuk, beslenme yetersizliği sonucu meydana gelir. Ağzın kenarında, beyaz lekecikler olur ve bu lekeler yayılma gösterir. Bu sağlık probleminde doktora en acil şekilde görünmelidir. Pamukçuk tedavisi için, aşağıdaki bitkisel reçeteleri uygulayabilirsiniz.

Karbonat, Su: Kaynamış bir bardak suyun içine, 1 kahve kaşığı miktarında karnonat eklenir ve elde edilen bu karışımın içine bir gaz bezi batırılır. Daha sonra gaz bezi ile lekeli bölgeler silinmelidir.

Su, Karbonat, Tuz: 2 çay kaşığı karbonat ve 1 tatlı kaşığı tuz, ılık bir bardak suyun içine konulur. Elde edilen bu su ile, gargara yapın. Günde 3 kez gargara yapmanız tavsiye edilir. Karbonatın bir diğer tarifi ise, karbonatın üzerine az miktarda su eklenerek, hamur hale gelmesi sağlanır. Karışım lekeli bölgelere sürülür.

Soğan Dilimleri: Soğanları önce dilimleyin, sonrada bu dilimleri 15 – 20 dakika boyunca bekleyin. Daha sonrada, su ile ağız yıkanır.

soganKişniş Yaprakları: 4 tatlı kaşığı kişniş yapraklarını, 1 litre suya atın ve 15 dakika kaynatın. Daha sonra 5 dakika ılıması beklenir ve bu su ile günde 2 – 3 kez ağzınız yıkanır.

Kimyon Tohumu, Süt, Kişniş Tohumu, Şeker: Kimyon tohumu, kişniş tohumu ve şeker sütün içine eklendikten sonra, tüm bu karışımlar aynı kapta kaynatılır. 10 – 15 dakika kaynatıldıktan sonra, 5 dakika ılıması beklenir. Günde 2 kez bu bitkisel reçetenin tüketilmesi tavsiye edilir.