Müzik indir

arama

Ozon Yağı Nasıl Kullanılır? Faydaları Nelerdir?

  • paylaş
  • paylaş
  • paylaş
  • paylaş
  • paylaş
  • Beğen
    Loading...

Cilt güzelliği ve sağlığına olan etkili faydalarıyla popülerliği gün geçtikçe artan ozon yağı doğal bir ilaç olarak pek çok ülkede sağlık için faydaları farklı şekillerde değerlendiriliyor. Ozon yağı nasıl kullanılır?

Soğuk preslenmiş saf zeytin yağı kullanılarak üretilen ozon yağı özellikle cilt sağlığı ve güzelliği için kullanımı gün geçtikçe artan tedavi edici yağlardan biri.

Ozon yağının, ozonun zeytin yağı içerisinde sıkıştırılmasıyla yani ozon enjeksiyonu yöntemi ile üretilmesi zeytin yağının etken maddelerini korumasını sağlarken onu çeşitli sağlık sorunları özellikle cilt sağlığı için kullanılan doğal bir ilaç haline dönüştürüyor.

Ozonlanmış zeytinyağı doğrudan cilde uygulanarak cilt kremi olarak kullanılabilir. Yaraları mikroplara karşı korumak ve temizlemek uyglanan yağ cilt hücrelerinin yeniden canlanmasına yardımcı oluyor. İltihaplanmayı ve tahrişi azaltırken tedavi de etmektedir.

İyileştirici, rahatlatıcı ve hücre yenileyici özelliğiyle masaj yağı olarak da kullanımı yaygın yağlardandır. Zengin E vitamini, omega 9 ve omega 6 içeriğiyle cilde derinlemesine etki ederek cildi temizler ve hücreleri yeniler.

Antioksidan etkileri nedeniyle, ozonlanmış zeytinyağı, kırışıklıkları gidermek ve yaşlılık lekelerinin görünümünü azaltmak için de kullanılmaktadır.

Ozon yağı faydaları

Cildi nemlendirir, yüze sürülerek ve 20 dakika bekletilerek uygulanmalıdır.
Yara izlerini ve kırışıklığı azaltır. Yağı günde 3 defa yaralarınız kayboluncaya kadar yara olan bölgeye uygulayın.
Güneş yanığını hafifletir. Sağlıklı cilt görünümü sağlar.
Doğal bir deodoranttır. Vücut kokusuna neden olan bakterileri öldürücü özelliği vardır. Ter bezlerinin enfeksiyonlarını tedavi eder, koltuk altına sürüldüğünde uzun süre koltuk altı kokusu temiz kalır.
Cilt yaraları ve ülserler için iyileşme süresini hızlandırır
Saç derisini temizler ve sterilize eder. Kepekleri temizler.
Şişkinlik ve kızarıklığı azaltır


Selülit görünümünü azaltır.
Diş ve diş eti sağlığında kullanılır. Uzmanlar diş etlerine pamuklu çubuk, dişler için diş diş fırçasına birkaç damla damlatarak kullanımı tavsiye etmektedir.
Ayak veya tırnak mantarını tedavi edicidir. On dakika kadar ıslattığınız ayaklarınızı kurutarak
yağı ayaklarınızın ve ayak parmaklarınızın arasına sürün. İşlemi en az 3 hafta boyunca haftada birkaç kez tekrarlamanız gerekir.
Kas ve boğaz ağrısında acıyı hafifletmeye yardımcıdır. Ağrı olan bölgeye masaj yapılarak sürülür.
Bebeklerde isilik ve pişik için güvenli ve doğal bir tedavidir. Zararlı kimyasallardan hiçbirini içermez.
Ağrılı hemoroit için en iyi doğal tedavilerden biri olarak kabul edilir. Ağrıyı hafifletmeye yardımcı olan ve cildin herhangi problemini iyileştiren yatıştırıcı niteliklere ve anti-inflamatuar özelliklere sahiptir.
Sinirleri yatıştıran ve ciltteki ağrıları azaltan özellikleri vardır.
Hücresel fonksiyonu artırabilir.
Zararlı toksinler üzerinde serbest radikal süpürücüdür.
Makyajı çıkarmada doğal bir makjaj temizleyicidir.
Böcek ısırıkları ve sokmaları için tedavi edici özelliği vardır.
Kesik ve yanıkları iyileştirici özelliğe sahiptir.

Ozon yağı yapımı