Müzik indir

arama

Omuz Ağrısı İçin Bitkisel Çözümler

  • paylaş
  • paylaş
  • paylaş
  • paylaş
  • paylaş
  • Beğen
    Loading...

Omuz ağrısı nedenleri, yatış ve duruş şekilleri, omuzun darbe alması, cereyanda kalmadır ve bu gibi durumlarda omuzda ağrılar görülür. Omuz ağrıları için tavsiye edilen bitkisel reçeteler ise, aşağıdaki gibidir.

Alkol, Kafuru: 4 çay kaşığı kafur, 4 bardak alkolün içine konulmalı ve omuza sürülür. Bu bitkisel reçetenin her gün 1 kez yapılması gereklidir.

Zeytinyağı, Karabiber, Su: 4 çay kaşığı karabiber, 1 kahve kaşığı zeytinyağı, 2 su bardağı miktarındaki suya konulur. Buharlaşana kadar kaynatıldıktan sonra, bu karışım ile omuza masaj yapılır.

Acıhıyar, Su: 3 adet acıhıyar kökü iyice temizlenir ve 4 bardak suya koyulur. 10 – 15 dakika kaynattıktan sonra, süzülür ve omuz bu su ile ovulur.

Karanfil, Zeytinyağı: Bir şişenin içine az miktarda karanfil konulur ve şişenin geri kalan kısmına da zeytinyağı eklenir. Şişenin ağzını kapattıktan sonra, bu şişe 15 gün boyunca güneş gören yerde saklanmalıdır. 15 gün geçtikten sonra, şişe çalkalanır ve bu karışım ağrılı kısıma sürülür.

Hardal Tohumu, Kuru İncir: 2 tatlı kaşığı hardal tohumunu döverek, toz haline getirin ve kuru incirle aynı anda karıştırın. Kuru incirin, ince kıyılmış olması gerekli. Elde edilen bu karışım ile omzunuzu ovun.

1443103309295
Lahana: Lahananın yaprakları önce kaynatılır, sonrada bu yapraklar ağrılı yere sürülür. Soğuduğu takdirde, yeni karışım yapılır ve sıcak halde tekrar konur.

Limon: Sulu bir limonu önce sıkın. İçine saf alkol ile birlikte gliserin karıştırılır. Daha sonra bu karışım, ağrılı bölgelere sürülür.