Müzik indir

arama

Mide İltihabı İçin Bitkisel Tedavi

  • paylaş
  • paylaş
  • paylaş
  • paylaş
  • paylaş
  • Beğen
    Loading...

Mide gribi ismiyle de bilinen mide iltihabı, enfeksiyon sebebiyle ince bağırsak ile mide de oluşan iltihaplanma ile meydana gelmektedir. Mide iltihabı, bulaşıcı bir hastalıktır ve ishal, mide krampları, mide ağrısı, mide iltihabının belirtilerindendir. Mide iltihabı için, uygulayabileceğiniz bitkisel reçeteler ise, aşağıdadır.
Ayrık Kökü: 4 – 10 gram ayrık kökünü, bir bardak su miktarında ki kaynar suya atınız. Günde 3 bardak tüketiniz.
Civanperçemi: 10 gram civanperçemi bitkisi, kaynar bir bardak suya koyulur ve 10 dakika demlenmesi için bekletilir. Demlendikten sonra tüketebilirsiniz. Günde 2 veya 3 bardak tüketilir.
Yulaf: 10 gram yulafı, bir bardak suyun içine koyun ve 10 dakika kaynatın. Günde 2 bardak içilmesi tavsiye edilir.
Kırlangıç Otu: 2 – 6 gram kırlangıç otu bitkisi, kaynar suyun(1 bardak miktarında) içine atılır. 10 – 15 dakika ılıması beklenir ve her öğünden önce tüketilir(bir bardak).
Dulavrat Otu Kökü:10 gram dulavrat otu kökü, kaynamış bir bardak suyun içine atılır. 10 dakika bekletildikten sonra tüketilir. Günde 2 bardak içilmesi tavsiye edilir.

indir
Sater: 2 – 6 gram sateri, 1 bardak miktarındaki kaynar suya atınız. 15 dakika demlenmesi beklenir. Günde 2 veya 3 bardak içilmesi gereklidir.
Semizotu: Semizotunu lapa haline getirin ve midenize koyun.
Geven Zamkı: Geven zamkı ( 15 gram), bir bardak kaynar suya atılır ve eridikten sonra 10 dakika demlenmesi beklenir. Günde 2 bardak içilir.