Müzik indir

arama

Mide Ve Bağırsak Bozukluğuna Ne İyi Gelir

  • paylaş
  • paylaş
  • paylaş
  • paylaş
  • paylaş
  • Beğen
    Loading...

Mide de ve bağırsaklarda görülen rahatsızlıkların başlıca nedenleri; mide zafiyeti, stres, heyecan, sindirim sistemindeki aksaklıklar, bağırsaklar ile ilgili rahatsızlıklardır. Mide ve bağırsak bozukluğuna iyi gelen bitkileri sizlerle paylaşıyoruz.
Melek Otu: İnce kıyılmış melek otu, bir su bardağı ölçüsündeki kaynar suya atılır(bir çay fincanı). 10 dakika demlenmesi için bekleyin ve süzün. Günde 3 kez, bir çay fincanı olarak tüketin.
Çıban Otu: Bir çay kaşığı miktarında çıban otu temin edilir ve bir çay fincanı kaynar suya konulur. Demlenmesi için beklendikten sonra, süzün ve günde 3 kez çay fincanı ile için.
Kişniş Tohumu: Kişniş tohumu havanda ezilir ve toz haline getirilir. Bir çay kaşığı ölçüsünde kişniş tohumu alınır ve kaynar bir bardak suya atılır. Ilıması için 5 – 10 dakika bekletilir ve süzme işleminden sonra içilir. Öğle ve akşam yemeklerinden 30 dakika önce, bir çay fincanı ile içilir.
Koyun Otu: Koyun otu ince bir şekilde kıyılır. Daha sonra bir su bardağı miktarındaki kaynar suya atılır(bir çay kaşığı) ve 5 – 10 dakika demlenmesi için beklenilir. Son olarak süzülür ve günde iki defa yemeklerden sonra tüketilir.

indir-10
İzlanda Yosunu: Bir miktar su kaynatılır ve bu kaynar su bir çay fincanına dökülür. Bu kaynar bir çay fincanının içine de, bir tatlı kaşığı izlanda yosunu katılır. Daha sonra az bir süre demlenmesi için beklenilir ve süzülür. Bu karışımı günde iki kez aç karnına, bir çay fincanı ile tüketin.