Müzik indir

arama

Limonun Faydaları

limonun faydaları
  • paylaş
  • paylaş
  • paylaş
  • paylaş
  • paylaş
  • Beğen
    Loading...

Limonun içeriğinde C vitamini, B vitamini, fosfor, protein ve karbonhidrat gibi zengin besin maddeleri bulunmaktadır. Limon içeriğinin zenginliği sayesinde kanserin her türü ile tanışan antioksidan, kompozit ve flavonoid içermektedir. Limon diyabet, kabızlık, yüksek kan basıncı, ateşli hastalıkları ve hazımsızlık problemlerinde kullanılmaktadır. Ayrıca deri, diş ve saç bakımında besleyici ve onarıcı olarak kullanılmaktadır.

Safra taşlarından kurtulmak isteyen kişiler zeytinyağı ve limon suyunu karıştırıp tüketebilirler. Bu sayede tıpta kullanılan safra taşı tedavilerinin yanında ek doğal tedavi olarak uygulayabilirsiniz. Fakat yine de bu tekniği doktorunuza danışmadan kesinlikle kullanmamalısınız. Ayrıca romatizmal hastalığı bulunan kişiler ağrılarından kurtulmak için limonu etkili tedavi yöntemi olarak kullanabilir.

Hazımsızlık ve kabızlık problemi olan kişiler bir su bardağı suyun içerisine birkaç damla kadar limon suyu damlatarak karıştırdıktan sonra hazımsızlık probleminden bir süre sonra kurtulacaktır. Fakat limonu kesinlikle süt ile karıştırarak kullanmamaya dikkat etmeniz gerekmektedir.

limonun faydaları

Limonun özellikle öğle ve akşam yemeklerinden sonra tüketilmesi faydalı olacaktır. Eğer limonu bu süreler içerisinde tüketirseniz kan temizleyici özelliğinden faydalanabilirsiniz. Ayrıca sade soda tüketiminde zorluk yaşayan kişiler sodanın içerisinde taze limonu karıştırarak tüketebilir. Eğer hazımsızlık sorununuzu daha erken ve kesin çözüme karıştırmak istiyorsanız ezilmiş rezene tohumu ve nane yapraklarını da kabızlık karışımınızın içerisine ekleyebilirsiniz.
Ateşli hastalıklar arasında yer alan soğuk algınlığı, grip ve yüksek ateşten müzdarip iseniz limon suyunu kullanabilirsiniz. Hastalığınız esnasında yer alan ateşin ve terlemenin ortadan kaldırılması için limon suyu kullanılabilir.

Diş hastalığı yaşayan kişiler limon suyunu kullanır ise diş eti ağrıları, kanama ve ağız kokusu sorunlarının ortadan kalktığına şahit olacaktır. Diş eti problemlerinizi ortadan kaldırmak için diş fırçanıza limon suyunu birkaç damla damlattıktan sonra dişlerinizi bu şekilde fırçalayabilirsiniz. Ayrıca dişlerinizi ve diş etlerinizi limon kabuğu ile ovalayarak diş sorunlarınızdan kurtulabilirsiniz.