arama

Lahana Suyu Neye İyi Gelir?

lahana suyu
  • paylaş
  • paylaş
  • paylaş
  • paylaş
  • paylaş
  • Beğen
    Loading...

Bitkisel ürün tüketimi çağımızda özellikle zayıflamak amaçlı çok tercih edilmektedir. Bu ürünler arasında bazıları çok etkili olmasa da lahana suyu zayıflama konusunda kendini defalarca kanıtlamıştır. Tabi yine de farklı görüşler bulunmaktadır çok fazla etkili olmadığını söyleyen kullanıcılar da bulunabilmektedir.

Bu bitki, kış aylarında sıkça tükettiğimiz, lif oranı yüksek, değerli bir besindir. Bunun saf halinden faydalanmak yerine daha çok fırınladığımız veya dolma içine zemin yaptığımız için genelde bir çok faydasını yok edip sadece lezzetinden faydalanıyoruz. Aksine saf halinde tüketilmesi çok daha önemlidir. Bu nedenle sıkça önerilen lahana suyu bu şekilde ortaya çıkmıştır. Lahananın faydalarını yok etmeden, aksine suyu çıkartılarak daha verimli hale getirilerek tüketilebilir.

Lahana Suyu Faydaları

Uzmanlarca da onaylanmış çok fazla faydası mevcuttur. Bunların başında insan vücuduna giren zararlı metallerin atılmasıdır. Toksin olarak adlandırılan maddelerin vücuttan atılmasına en etkili çözüm lahana suyudur. Bununla birlikte kanser hastalarının da sıkça tüketimi görülür. Zira düzenli kullanımda lahana suyunun kanseri yok etmese de ilerleyişini durdurduğu gözlemlenebilir. Lif özelliği sebebiyle kolon kanserlerinde bu ürünün etkisi çok daha fazla olur. Ayrıca sindirim zorluğu yaşayan kişiler de sindirimi kolaylaştırmak için lahana suyu tüketebilmektedir.

lahana suyu

Bu özellikleri aklımıza tabii ki zayıflamayı getiriyor. Bu kadar toksin atıcı ve sindirimi kolaylaştırıcı özellikleri bulunan bir bitkinin zayıflatma özelliği olmaması mümkün değil. Lahana suyu öğün aralarında ek besin olarak tüketildiğinde hem doyurucu hem de zayıflatıcı bir özellik taşır.

Bu suyu hazırlamak çok basittir. Öncelikle blender ile yapılan tarif vardır ki bu daha sağlıklı olacaktır. Lahana yaprakları büyükçe seçilir ve blendera atılır, daha sonra parçama işlemi yapılır ve en son yaklaşık yarım litre ila bir litre arası su ilave edilip tekrardan çırpılır. İçine lezzet vermesi için limon suyu veya bir parça elma da atılabilir. Daha sonra da afiyetle içilir. Bunun dışında bir tarif daha vardır. Bu da aynı oranda su kullanılarak yapılır. Bahsi geçen suyu büyükçe bir tencereye koyup yapraklarla birlikte 10 dakika kaynatıp daha sonra yaprakları çıkartarak suyu tüketmektir. Bu da çok kullanılsa da blender tarifi daha verimli olacaktır. Lahananın Faydaları İçin Tıklayınız