arama

Kinoa Diyeti

 • paylaş
 • paylaş
 • paylaş
 • paylaş
 • paylaş
 • Beğen
  Loading...

Kinoa, ülkemizde henüz çok fazla yaygınlaşmamış bir tahıl türü olmasına karşılık besin değeri son derece yüksektir. Bu yüzden kinoa diyeti dünya çapında tutulan bir diyet haline geldi.

Diğer tahıl türleri ile karşılaştığı zaman besin değeri olarak daha zengin bir bitkidir. Kinoa’nın içerisinde magnezyum, amino asitler, kalsiyum, demir, fosfor ve protein bulunmaktadır.

Protein yüklü olması sayesinde tok olmasını sağlıyor ve kan şekerinizin dalgalanmasını engelliyor. İçerisinde glüten bulunmadığı için çölyak hastaları tarafından rahat bir şekilde kullanılabilmektedir. Her geçen gün ülkemizde de adını duyurmayı başaran tahıl diyet listelerindeki yerini şimdiden almış bulunuyor. Üstelik diğer diyet türlerine göre kalıcı bir zayıflık sağladığı da biliniyor.

Kinoa tozu içerisinde bulunan doğal bitki içeriği sayesinde metabolizmanın dengelenmesini ve metabolizmanın hızlanmasını sağlıyor. Yüksek life sahip olan zayıflatıcı kinoa sinidirim sisteminin düzenlenmesini ve kabızlığın engellenmesini sağlıyor. Ayrıca bu lifler kan şekerini de dengeleyerek, içerisinde bulunan demir sayesinde beyin ve zihin berraklığı sağlıyor.

kinoa diyeti

Kinoa Diyeti İle Zayıflama

Yüksek besin değerine karşılık içeriğindeki yağ oranının son derece düşük olması kilo alımını engellemektedir. Kolay şekilde hazmediliyor olması nedeni ile bebeklerden yaşlılara kadar her yaş grubu için son derece uygun bir besindir.

Kendine has bir aromaya sahip olan bu bitkinin baskın bir tadı ya da kokusu yoktur. Tam aksine son derece lezzetli ve hafif bir besin olarak bilinir. Bulgur ve pilav içeren tüm yemeklerde dilerseniz kinoa kullanabilirsiniz. Üstelik garnitür olarak yemeklere de eklenebilmekte, çorbalarda ve pilav yapımında kullanılabilmektedir. Ayrıca un haline getirildiği taktirde kek, pasta ve kurabiye hamurlarının içerisine de koyulanilir.

Diğer bir kullanım şekli ise haşlanarak salataların içine eklenmesidir. Kinoa kullandığınız taktirde kilo almanıza neden olmadan vücudunuzda eksik olan pek çok besin değerini karşılamış olursunuz. Ayrıca spor ve diyet yapan kişilerin vücuduna enerji vermektedir. Diğer bir özelliği ise vücudunuzda oluşabilecek olan ödemlerin atılmasını sağlamaktadır. Kinoanın Faydaları İçin Tıklayınız

 • Nesrin
  3 sene önce

  Supper denicem kinoa pilav ini ve pirinc maskesini

  0
  yorum beğen