Müzik indir

arama

Kemik Yumuşaması İçin Bitkisel Öneriler

  • paylaş
  • paylaş
  • paylaş
  • paylaş
  • paylaş
  • Beğen
    Loading...

Kemiklerde ki yumaşamadır ve tıp da ki ismi Osteomalasidir. D vitamini ile kalsiyum eksikliği kemik yumuşamasına neden olur. Gebe kadınlarda daha çok görülmektedir ve bu rahatsızlık sonrasında kişinin kemiklerinde şekil bozukluğu meydana gelir.
Yabani Gül Meyvesi: Bir avuç yabani gül meyvesini, bir litre suya koyduktan sonra, 15 dakika kaynatılır ve kaynattıktan sonra süzülür. Günde 3 kez, bir çay fincanı miktarında tüketilir.
Civanperçemi: Bir miktar civanperçemini ince ince kıyın ve daha sonra iki avuç kadarını alın. Bir şişenin içine koyun(ağzına kadar) ve şişenin geri kalanına saf ispirto ekleyin. Ağzını sıkıca kapattıktan sonra 15 gün bekletin(güneş gören bir yerde) ve friksiyon yaparak kullanın.
Kuzukulağı: Bir avuç miktarında kuzukulağı temin edilir ve bir litre suya konulur. 10 – 15 dakika arasında kaynatıldıktan sonra süzme işlemi gerçekleştirilir. Günde 3 kez bir su bardağı ölçüsünde tüketilmesi tavsiye edilir.
Boy Otu Tohumu: Az miktarda ki boy otu tohumunu öğütün ve un haline geldikten sonra, yarım su bardağı miktarındaki kaynar suya atın. 10 dakika ılıması için bekleyin ve karışımız hazır. Bu bitkisel karışım günde iki defa yarım su bardağı miktarında tüketilir.

kemik-yumusamasi-bitkisel-tedavisi-4404
Turp Yaprağı: Az miktardaki turp yaprağı(ince ince kıyılmış olmalı), bir çay fincanı kaynar suya atıldıktan sonra demlenmesi için az bir süre beklenilir. Bu bitkisel karışımı, günde 3 defa bir çay fincanı ile tüketmeniz gerekir.