Müzik indir

arama

İsveç Şurubu Nasıl Kullanılır?

İsveç şurubu
  • paylaş
  • paylaş
  • paylaş
  • paylaş
  • paylaş
  • Beğen
    Loading...

İsveç Şurubu, yüz yaşının üstündeki İsveçli bir doktorun kaza sonucu ölümünün ardından doktorun evinde bulunmuş ve tüm dünyaya yayılmış bir şuruptur. Bu karışım her derde devadır; içindeki çok sayıda bitki birçok hastalığa iyi gelmektedir.

İsveç şurubunun ilk halinde konyak bulunduğu söylense de şimdilerde bu şurubun sirkeyle hazırlanan şeklini bulmak mümkündür.

Bu şurup baş ağrısı, egzama ve vücut yaralarında, diş ağrıları ve çürüklerde, kabızlıkta, şişkinlik ve mide ağrısında, gaz sancılarında, iştah açmada, böcek ısırıklarında, ciltte oluşan çatlakların tedavisinde, rahatsız edici boyuttaki kuru öksürüğü yumuşatmada, sivilceleri gidermede ve bunun gibi birçok rahatsızlık ve hastalıkta tedavi edicidir. İsveç şurubu bu özelliği sayesinde dünyaya yayılarak ünlenmiştir.

İsveç Şurubu Nasıl Kullanılmalı

İsveç şurubu içerek ve sürülerek kullanılabilmektedir. Bu şurubu alabilir ya da kendinizde evde yaparak tüketebilirsiniz.

Cildinizde yara, sivilce ya da başka bir cilt sorunu varsa İsveç şurubunu bir parça pamuk üzerine damlatarak sorunlu olan cilt bölgesine tampon yaparak sürebilirsiniz. Bu şurubun daha hızlı şekilde etki etmesini istiyorsanız bir kabın içine İsveç şurubunu döküp temin ettiğiniz temiz bir bezi de bu kapta ıslatın ve sorunlu bölgeye sarın. Islak bezin üzerini streç film yardımıyla kapatarak şurubun bezden uçup gitmesini engelleyin daha sonra havluyu ütü yardımıyla ya da herhangi bir başka yöntemle ısıtıp streç film üzerine sarın bu uygulama sizi rahatsız etmiyorsa bir gece bekletip ertesi gün çıkarabilirsiniz

Şurubu direkt kullanmak isterseniz 1 yemek kaşığı şurubu tok karnına ılık suya karıştırarak içebilirsiniz gün içinde en fazla 2 katına kadar tüketmek önerilir.

Bu şurubu direkt olarak tüketmek ya da şurubu içtiğiniz gün süt tüketmek kesinlikle önerilmez. O yüzden şurubu suyla ya da herhangi bir bitki çayıyla seyreltip tüketiniz ve o gün süt tüketmeyiniz.

Bu şurup içinde alkol bulundurduğundan herkes tarafından kullanılmayabilir. Kullanan kişiler için şunu göz önünde bulundurmak gerekir. Her bitkisel ürün gibi aşırı kullanımında istenmeyen sonuçla meydana gelebilir. Dozunda kullanım en doğru ve zarar teşkil etmeyen kullanım yöntemidir.