Müzik indir

arama

Hürrem Otu Yağı Nedir?

hürrem otu yağı
  • paylaş
  • paylaş
  • paylaş
  • paylaş
  • paylaş
  • Beğen
    Loading...

İstenmeyen tüylerden kurtulmanın yöntemleri aranırken, en çok tercih edilen yöntemler kimyasal ürünlerdir. Ancak bu sorunun çözümünü doğal yollardan aramak çok daha sağlıklıdır. Özellikle bitkisel ürünler bu sorunun çözümünde daha kesin bir sonuç verebilir. Hürrem otu yağı tüy sorunu için düşünülebilecek en iyi doğal üründür. Kremlere, spreylere veya diğer kimyasal ve acılı ürünlere paralar harcamak yerine bitkisel ve doğal yoldan çözmek daha mantıklı olacaktır.

Hürrem otu bir diğer ismiyle hamam otu olarak da bilinen bitki, istenmeyen tüyleri dökme konusunda çok başarılıdır. Bu ürünün birden fazla formu mevcut olup, bu yazıda en başarılısı olan yağından bahsedeceğiz. Hürrem otu yağı, Sürülmeye başlandığı anda tüylerin zayıflayarak düşmesini ve yenilerinin çıkma zamanının uzamasını sağlar. Bugün bir çok kozmetik firmasının tüy dökücü krem olarak yüksek ücretlere sattığı ürünlerin de temel bileşeninde Hürrem otu yağı mevcuttur. Bu nedenle doğrudan yağın kendisini kullanmak hem bütçeye hem de cilde daha faydalı olacaktır.

hürrem otu yağı

Hürrem Otu Yağı Kullanımı

Bahsi geçen yağın kullanım alanları tüm vücudumuz olabilir. En fazla koltuk altı, bacak tüyleri ve genital bölgede kullanılmaktadır. Yüz için kullanılması tavsiye edilmez, zira bazı kişiler bitkiye alerjik reaksiyon gösterebilir. Bu nedenle yüz önerilmemektedir. Ürünü toz halde değil de yağ halde kullanılması ise daha sağlıklı sonuç verecektir. Hem tozda oluşan koku böylece önlenmiştir, hem de su ile tozun temasında meydana gelen gaz çıkışı ve tehlike durumu ortadan kaldırılmıştır. Paket halinde alınacak yağın hem çok kolay kullanımı vardır hem de uygun fiyatlıdır.

Ürünün kullanımı ise çok basittir. Kutudan çıkan yağı temiz bir kaba koyup oda sıcaklığında 5 ile 10 dakika arası beklettikten sonra istenmeyen tüyün bulunduğu yere bir tahta araç yardımıyla sürdükten sonra 5 dakika bekleyip silmek yeterlidir. Genellikle sürmek için araç satın alınan kutulardan çıkacaktır.

Hürrem otu yağı bitkisel bir ürün olup cilde hiçbir zararı yoktur. Zararının aksine faydası da mevcuttur. Düzenli kullanımında hem cildi tazeler ve daha canlı gösterir hem de tüylerin yeniden uzamasını engeller. Böylece kozmetik ürünlerin cilde uzun süren kullanımlarda verdiği zarar önlendiği gibi bütçede de büyük bir kazanç sağlar.

Uyarı: Kullanmadan önce test ediniz ya da bir uzmana danışınız. Alerjik reaksiyona neden olabilir.