arama

Hangi Meyve Suları Zayıflatır?

  • paylaş
  • paylaş
  • paylaş
  • paylaş
  • paylaş
  • Beğen
    Loading...

Kilo problemi dünyanın ve ülkemizin başlıca sorunlarından bir tanesidir. Gittikçe artan düzensiz beslenme ve sağlıksız yiyecekler obezite oranını her geçen gün arttırmaktadır. Obezite aşamasına gelmeden müdahale etmek için diyet yapmak vazgeçilmezdir. Diyetler de hızlı kilo vermeye yardımcı olacak birçok meyve suyu bulunmaktadır. Bu meyve sularından sizlere tek tek bahsedeceğiz.

Havuç Suyu

Havuç suyu içerdiği kalsiyum, fosfat ve beterakotenin içerir aynı zaman da yüksek miktarda antioksidan görevi görmektedir. Vücudunuzdan ödem atmada sıkıntı yaşıyorsanız eğer havuz suyu ile hızlıca ödemlerden kurtulabilirsiniz.

Nar Suyu

Yüksek lifli yiyecekler vücutta geç sindirildiği için tokluk hissi vermektedir. Nar suyu da içerdiği yüksek lif oranıyla tokluk hissi vererek zayıflamanıza yardımcı olmaktadır. Aynı zaman da içerdiği vitaminler ile kış mevsiminde özellikle bağışıklık sisteminizi güçlendirir.

Altın çilek suyu

Geçtiğimiz yıllarda adından çokça bahsedilen mucizevi yiyecek olan Altın Çileğin suyu da birçok derde iyi gelmektedir. İçerdiği yüksek miktarda C vitamini ile bağışıklık sistemini güçlendirirken ödem söktürücü özelliği ile de zayıflamak için idealdir.

Kızılcık Şerbeti

Kızılcık elde edilen su yüksek miktarda antioksidan içermektedir. İçerdiği antioksidanlar vücutta yağ oluşumunun önüne geçip, kalori yakımını hızlandırmaktadır.

Limon Kürü

Limondan suyu ile bir miktar suyu karıştırıp hazırladığınız bir nevi şekersiz limonata günde iki bardak tüketildiğinde hem bağışıklık sistemini güçlendirmekte hem de vücutta yağ yakımını kolaylaştırmaktadır.

Kereviz ve Armut Kürü

Kereviz ve armuttan elden edilen su yüksek miktarda lif ve antioksidan içermektedir. Kür yağ yakımını kolaylaştırıp, uzun süreli tokluk hissi vermektedir. Özellikle ara öğünlerde tüketeceğiniz bir barda karışım zayıflamanıza katkı sağlayacaktır.

Greyfurt Suyu

Tat olarak hafif acı bir tadı olan greyfurt suyu özellikle kavun ile karıştırılıp tüketildiğinde uzun süreli tokluk hissiyatı vermektedir. Aynı zaman da kavunun yağ yakıcı özelliği ile hızlı yağ yakımını da sağlamaktadır.