arama

Hangi Meyve Suları Süt Yapar?

hangi meyve suları süt yapar
  • paylaş
  • paylaş
  • paylaş
  • paylaş
  • paylaş
  • Beğen
    Loading...

Anne sütü bebekler için en değerli besindir. Doktorlar özellikle doğumdan sonra ilk 6 ay anne sütünden başka hiçbir besin verilmemesini tavsiye etmemektedir. Ama bazı annelerin sütü gelmemekte ya da çok az gelmektedir. Az gelen süt bebeğin doymasına yetmediği için mecburi olarak ek besin takviyesi vermektedir.

Anneler ek besin takviyesi ile bebeklerini beslemek yerine anne sütünü arttırıcı meyve suları ya da ek besinler kullanarak kendi süt miktarlarını arttırabilirler. Anne sütünü arttıran başlıca meyve sularından bahsedecek olursak;

Hangi Meyve Suları Süt Yapar

Portakal Suyu: Portakal suyu içerdiği yüksek miktarda c vitamini ve minareli ile annelerin vücudunda süt üretimini arttıracak hücreleri tetiklemektedir.

havuç suyu

Havuç Suyu: Havuç suyu içerdiği A vitaminleri sayesinde anne vücudunda süt üretimini arttırır. Aynı zaman da anne sütünü vitamin açısından da zengin hale getirir.

İncir: İncirin suyu da kendine de süt artırımını tetiklemektedir. Her mevsim incir bulamayabilirsiniz. İncir bulamadığınız zamanlarda kuru incir ve ceviz karışımını tüketebilirsiniz. İncir vücut direncini arttırıp içerdiği pigmentler ile kan miktarını ve süt miktarını arttırmaktadır. Aynı zaman da ceviz ile birlikte tüketildiğin de kan dolaşımını da hızlandırmaktadır.

beyaz dut

Beyaz Dut: Dutun suyunu bulamasanız da kür olarak hazırlayıp içebilirsiniz. Dut ile hazırlanmış şerbet ve kürler anne sütünü arttırır, vücut iltihabını yok eder.
Beyaz Üzüm: Beyaz üzüm vücutta ki kan miktarını ve kan dolaşımını arttırır. Doğum yapmış annelerde süt üretimini arttırır.

Elma Suyu: Elma Magnezyum, B6, fosfor ve bakır yönünden zengindir. Bu vitaminlerin hepsi anne sütü artımında önemli etkenlerdir. Anneler sürekli olarak elma yiyemiyorlarsa günde 2 bardak elma suyu tüketerek bu ihtiyaçlarını giderebilirler.

hangi meyve suları süt yapar

Armut Suyu: Armutta elma gibi fosfor, magnezyum, K vitamini, C vitamini içermektedir. Bu vitaminler kalbi korur. Kan dolaşımı ve sindirimi kolaylaştırır aynı zamanda anne sütünü arttırır. Anne sütü arttırmak isteyen bayanlar elma ile armudu katı meyce sıkacağından geçirerek karışık tüketebilirler.