Müzik indir

arama

Göz İltihabına Ne İyi Gelir Bitkisel

  • paylaş
  • paylaş
  • paylaş
  • paylaş
  • paylaş
  • Beğen
    Loading...

Gözde ağrı, sarımsı bir akıntı ve ışığa karşı hashaslık göz iltihabının belirtileridir. Bu belirtileri yaşıyorsanız, bir göz doktoruna görünmelisiniz. Aşağıda sizler için hazırladığımız göz iltihabına iyi gelen bitkisel reçeteleri de uygulamanızı öneririz.
Eğrelti Otu: Eğrelti otunu haşlayarak göze kompres yapmak göz iltihabı için oldukça etkilidir.
Limon: Limonu ortadan ikiye bölün ve bir yarısını bir çay bardağı ılık suya sıkın. Süzün ve gözlerinize dikkatlice sürün.
Zeytin Ağacı Gövde Kabuğu: Bu ağacın gövde kabuğu yakılır ve elde edilen küller merhem haline getirilir. Sürme çeker gibi gözlere çekilir.
Papatya: Her derde deva olan papatya, göz iltihabı için de faydalıdır. Papatyayı önce haşlayın sonra da gözlerinize pansuman yapın.
Mürver Çiçeği: Mürver çiçeğinin kabuğunu, çiçeğini veya yaprağını bir bardak suyun içine koyup kaynatınız(10 dakika kadar). Kaynattıktan sonra 5 dakika kadar ılımasını bekleyin. Daha sonra gözlere elde edilen su ile banyo yaptırın.
Göz Otu: 10 gram göz otunu, bir bardak kaynar suyun içine atınız. 10 dakika kadar bekledikten sonra, elde edilen su ile gözlerinize banyo yaptırın.

goz-iltihabina-ne-iyi-gelir-goz-iltihabi-icin-bitkisel-tedavi-300x218
Çınar Ağacı Kabuğu: 10 gram çınar ağacı kabuğu ve az miktarda yaprağı 1 bardak suyun içine koyunuz. 10 – 12 dakika kaynatın ve bu su ile gözlere banyo yaptırın. Göz iltihaplanması için en etkili bitkisel reçetelerden biri de budur.