Müzik indir

arama

Frengi İçin Bitkisel Tedavi

  • paylaş
  • paylaş
  • paylaş
  • paylaş
  • paylaş
  • Beğen
    Loading...

Bulaşıcı bir hastalık olan frenginin tıpta ki ismi Sifilis’dir. Frengi hastalığına yakalanan kişi, bu hastalığın belirtilerini yaklaşık 3 hafta sonra yaşamaya başlar. Frengi hastalığından dolayı oluşan yaralar, erkeklerde çoğunlukla penis de oluşurken, kadınlar da ise, dudaklarda, vajinada ve parmaklar da görülür. Boğaz ve baş ağrıları, deri de oluşan dökülmeler ve iştah kaybı frenginin belirtileri arasında yer alır. Bu belirtileri gösteren kişiler, en acil bir şekilde doktora görünmelidir. Ciddi bir hastalık olan frengi için, aşağıda yer alan bitkisel reçeteleri de uygulayabilirsiniz.
Kuru Üzüm, Meşe Meyvesi ve Günlük: İlk yapılması gereken üç adet meşe meyvesini havanda dövmek olmalıdır. Bir kaşık(çorba kaşığı) kuru üzüm, yarım kahve kaşığı günlük(dövülmüş olması lazım) ve daha önce dövdüğünüz meşe meyvesinden 1 kahve kaşığı alıp hepsini aynı yerde karıştırmalısınız. Karıştırdıktan sonra macun haline gelmesi için ezilmesi gereklidir. Bu karışımı her gün 1 kez yemeniz gereklidir(7 gün boyunca).
Mazı, Nar Kabuğu, Su: Kurutulmuş bir avuç mazı ile bir avuç kuru nar kabuğunu öncelikle karıştırın. Daha sonra havanda dövün ve toz haline gelmesini sağlayın. Günde iki kez çorba kaşığı ile tüketiniz. Tükettikten sonra bir bardak su içmelisiniz.

1146-frengi_tedavisi
Su, Saparna: 50 gram saparnayı 4 bardak suyun içine koyun. 20 – 25 dakika kadar kaynattıktan sonra süzün. Bir çorba kaşığı miktarında her gün 3 kez tüketilmesi tavsiye edilir.