arama

Elma Çanağında Kereviz Salatası Yapılışı

elma çanağında kereviz salatası
  • paylaş
  • paylaş
  • paylaş
  • paylaş
  • paylaş
  • Beğen
    Loading...

Elma çanağında hazırlanacak olan kereviz salatası için 1 kilo yeşil elma için yarım adet kerevize ihtiyacınız bulunuyor. 2.5 adet sarımsak, yarım portakal, 1 tutam dere otunun yanında 125 gram süzme yoğurt ve 5 adet cevize ihtiyacınız bulunuyor. Tabii elma çanağınızın hazırlığının tamamlanmasının ardından eğer süslemek isterseniz yarım nar ve birkaç dal dere otu süsleme işleminiz için yeterli olacaktır.

kereviz salatası

Hazırlanışı:

Geniş bir kabın içerisine öncelikle süzme yoğurdunuzu koyun ve içerisine sarımsaklarınızı rendeleyerek karıştırın. İyice karıştırdıktan sonra içerisine kereviz miktarınız kadar yeşil elmanızı rendeleyin ve portakalınızın kabuğunu da içerisine rendeleyin. Rendelediğiniz portakaldan birkaç damla suyu kabın içerisine ekleyin ve iri halde dövülmüş olan ceviz ve ince kıyılmış dere otunuzu içerisine ekleyerek son kez karıştırın. Tuz eklemek ise tamamen sizin tercihinize bağlıdır. Bu neden ile tuz için belirli bir miktar belirtilmedi.

Elmaların hazırlanabilmesi için öncelikle kapak kısımlarını keserek çıkartın. Ardından çanak haline gelebilmesi için iç kısımlarını alet yardımı ile çıkartın. Elmalarınızın tamamına bu işi uygularken diğer elmalarınızın kararmaması için elmalarınızı limonlu suyun içerisinde bekletin. Kabın içerisinde hazırlamış olduğunuz elmaları çanaklarınızın içerisine doldurun ve dilediğiniz gibi süsleyin.

etiketlerETİKETLER
Üzgünüm, bu içerik için hiç etiket bulunmuyor.