arama

Dünyanın En Güzel On Çiçeği

 • paylaş
 • paylaş
 • paylaş
 • paylaş
 • paylaş
 • Beğen
  Loading...

Çiçekler dünyamızı güzelleştiren önemli bir unsurdur. Kiminize göre güzel olmayan çiçek yoktur. Her çiçeğin kendine has bir güzelliği ve kokusu vardır ama bazı çiçekler diğer çiçeklerden bir adım daha öndedir. Koku olarak olsun renk ihtişamı ile olsun bazı çiçekler çok daha farklıdır. Dünyanın en güzel on çiçeği hangileri diye şöyle bir göz atalım:

dünyanın en güzel on çiçeği

Gala Çiçeği

Çiçek aslında zehirli bir bitki ailesinin üyesidir. Beyaz bir gelinciği andıran çiçeğin neredeyse her noktası zehirle doludur fakat görünüşü ve ihtişamlı yapısı dünyanın en güzel çiçekleri arasına girmesini sağlamıştır.

Kiraz Çiçeği

Kiraz Ağacının bahar ayında meyve vermeden önce açtığı çiçektir. Pembe ile beyaz tonlarının karışımdan oluşan çiçekler bahar aylarında bütün ağacı kaplamaktadır. Japonya’nın resmi çiçeği olarak bilinmektedir.

Tespih Çiçeği

Sarı geniş taç yaprakları bulunan çiçek Avrupa’da en çok yetiştirilen bahçe bitkisidir. Birkaç farklı rengi bulunmaktadır. Sadece çiçeği değil alt yaprakları da ihtişamlı ve farklı renktedir. Çiçek topyekûn güzelliğiyle dünyanın en güzel çiçekleri arasındadır.

Ortanca Çiçeği

Ortancalar ülkemizde de çokça yetiştirilmektedir. Her çiçek kendi başına bir buketi andırmaktadır. Kartopuna benzeyen lila çiçekleri bulunmaktadır.

İnci Çiçeği

İlkbahar ve yaz aylarında açan her bir tanesi beyaz bir inci andıran çiçektir. Güzelliği ile birçok efsanede de adı geçmektedir.

Siyah Gözlü Susan

Bitki yapısal olarak sarıpapatyalara benzemektedir. Ortası siyah yan yaprakları sarı renktedir. Bahçelerde ekildiğin de uzun yıllar kalıcılığını devam ettirir.

Gül

Her türlü sevginin simgesi olan gül dünyanın en güzel on çiçeği arasına girmeyi fazlasıyla hak ediyor.  En çok kullanılan çiçekler arasında yer almaktadır. Beyaz, kırmızı, sarı, siyah güller her biri farklı bir duygusal ifadeye sahiptir. Aynı zaman da koku sanayisinde çokça kullanılmaktadır.

Begonya

Büyük bir canı andıran begonyalar am bir renk cümbüşüne sahiptir. Birçok farklı tonda rengi içerisinde barındırmaktadır.

İksora

İksora parfüm endüstrisinde sürekli olarak kullanılan kırmızı- turuncu arası bir renge sahip aşkı ve ihtirası simgeleyen bir çiçektir.

Dendrobium

Tropikal bir orkide türüdür. Sıra sıra dizilmiş minyatür orkidelere benzer çiçeklere sahiptir. Beyaz renklidir. Hindistan bölgesin de yetiştiriciliği yapılmaktadır.

 • sehane
  2 sene önce

  c
  ok guzel cicekler.Bayiildim

  0
  yorum beğen