arama

Doğum Günü İçin Çiçek Tavsiyeleri

doğum günü için çiçek
  • paylaş
  • paylaş
  • paylaş
  • paylaş
  • paylaş
  • Beğen
    Loading...

Doğum günleri hayatımızda oldukça önemli yere sahiptir. Gelişmenin, daha olgun olmanın kutlamasıdır. Bu günlerde ise verilecek hediyelerden en güzeli çiçeklerdir. Doğum günü için çiçek, doğum günü kutlanılacak kişiye göre seçilmelidir.

Aileye alınacak en iyi hediye farklı renklerden oluşan Gerbera çiçeklerinden bir demet olacaktır. Geçmişe olan minnettarlığı, sıcak bir ilişkiyi temsil eder.

İş arkadaşınıza veya patronunuza hediye edeceğiniz çiçeklerden en uygunu Dieffenbachia bitkisidir. Uzun ömrü, minnettarlığı ve saygıyı temsil eder. İş yerleri için de oldukça iyi bir dekor olma özelliğini taşır.

doğum günü için çiçek

Sevgilinize Doğum Günü Çiçeği

İlişkilerde yer alan doğum günü kutlamalarında ise iş biraz ciddiye binecektir. Hangi çiçeği seçeceğiniz oldukça karmaşık bir konudur. Çünkü aşkı temsil eden bir çok çiçek türünün olmasının yanında çiçeklerin renkleri de oldukça önemlidir. Mesela bir kadına alınıyorsa çiçek, pembe güllerden bir sürpriz yapabilirsiniz. Aşkınızı itiraf etmek için oldukça uygun bir çiçektir. Birlikteliğiniz taze ise en uygun çiçek, beyaz güldür. Yeni bir sayfayı, saflığı ve geleceği temsil eder. Uzun süren bir birlikteliğiniz var ise en uygun çiçek kırmızı güllerdir.

Olgun bir aşkı temsil eder. Lilyum çiçekler ise sahip oldukları güzel kokuları sayesinde sürekliliği temsil etmektedir. Partnerinizin bu çiçeği her koklayışında aklınıza sizin geleceğini tahmin etmek zor değil. Biraz daha pahalı bir çiçek olan Orkide, oldukça nadir bir güzelliğe sahiptir. Doğallığı ve eşsiz güzelliği temsil eder.

doğum günü için çiçek

Doğum gününü kutlayacağınız kişi arkadaşınız ise papatyalardan oluşma bir demet oldukça hoşuna gidecektir. Papatya hem mutluluğu hem de heyecan ile yaşamayı temsil eder.

Erkekler, kadınlara göre çiçeklere oldukça ilgisizlerdir. Haliyle bir erkeğe çiçek hediye etmek çok da etkili olmayacaktır. Bu yüzden dekor olarak kullanılabilecek saksı bitkilerini tercih etmeniz daha iyi olacaktır.

Yazıda bahsedilen çiçek türlerini tek bir demet halinde hediye edilebilecektir fakat her bir türünün güçlü bir anlamı vardır. Hissedilen en yakın duyguyu yansıtma açısından her seferinde tek bir türde çiçek seçmek daha iyi olacaktır. Hediye edilecek çiçek seçildikten sonra doğum günü kutlamasını içeren bir tebrik kartını koymak kesinlikle unutulmamalı.