Müzik indir

arama

Çınar Yaprağı Kürü Nasıl Hazırlanır?

çınar yaprağı
  • paylaş
  • paylaş
  • paylaş
  • paylaş
  • paylaş
  • Beğen
    Loading...

Günümüzün pek çok uzman tarafından da pek çok sağlık sorununun tedavisi için önerilen bitkisel tedavilerden birisi olarak öne çıkan çınar yaprağı kürü, doğanın insanoğluna sunmuş olduğu önemli şifa kaynaklarından birisidir. Çınar yaprağı kürü günümüzde özellikle kireçlenme sorunu olan kişiler için öneriliyor. Yırtıklı çınar yaprağından elde edilebilen bu doğal kür ile kireçlenme probleminin yaratmış olduğu tüm olumsuzluklardan ve şikayetlerden kurtulabilmek mümkün oluyor. Çınar ağacının yapraklarından elde edilebilen bu kür ile uzmanlara göre beyinde ortaya çıkan kireçlenmelerde dahil olacak şekilde insan vücudunun her bölgesinde meydana gelen kireçlenmelere karşı son derece önemli faydaları bulunuyor.

Çınar Yaprağı Kürü Yapılışı

Vücudun hangi bölgesinde olursa olsun, ortaya çıkan tüm kireçlenme problemlerinin tedavisi için kullanılabilen çınar yaprağı kürünün yapılışı da oldukça basittir. Kürün yapılışı için gerekli olan malzemeler ise sadece 1 su bardağı klorsuz su ve 1 buçuk yemek kaşığı oranında kurutularak, ufalanmış çınar yaprağı şeklindedir. Bu noktada kür için kullanılacak çınar yaprağının, derin yırtıklı yaprak olmasına dikkat edilmesi gerekiyor. Bu malzemeleri hazırladıktan sonra 1 su bardağı suyun kaynatılması gerekiyor. Kaynama işleminden sonra 1 yemek kaşığı kurutulmuş ve ufalanmış çınar yaprağının suya ilave edilmesi gerekiyor. Bu işlemden sonra 1 dakika kadar kaynamaya devam ettirilmeli ve sonrasında ılınmasını bekledikten sonra, süzgeç yardımı ile sudaki çınar yapraklarının alınması ile kür tüketim için hazır hale gelmektedir.

çınar yaprağı

Çınar Yaprağı Kürü Nasıl Kullanılır?

Basit bir uygulama ile birkaç dakika içerisinde hazırlanabilen çınar yaprağı kürünün uygulanışı ise tüketim şeklindedir. Buna göre hazırlanan kürün, gün içerisinde sabah ve öğlen öğünleri ile öğlen ve akşam öğünleri arasında olacak şekilde 2 defa uygulanması gerekiyor. Bu uygulamanın da 1’ er bardak şeklinde gerçekleştirilmesi, uzman doktorlar tarafından öneriliyor. Bu kürün 15 günlük periyot içerisinde aksatılmadan uygulanmasının ardından 3 günlük bir ara verilmesi ve daha sonra yeniden bir 15 günlük periyotta kesinlikle aksatılmadan uygulanmasına devam edilmesi öneriliyor. Çınar Yaprağının Faydaları