Müzik indir

arama

Cildi Gençleştiren Bitki Özleri

  • paylaş
  • paylaş
  • paylaş
  • paylaş
  • paylaş
  • Beğen
    Loading...

Eski çağlardan beri ister hanımlar olsun ister beyler genç görünmek için birçok yol denemiştir. Günümüzde teknolojinin gelişmesiyle birlikte kimyasal bazlı ürünler üretilerek piyasaya sürülmektedir. Bu kimyasal içeren ürünlerin insan sağlığı açısından çok zararı vardır. Özellikle cilt yüzeyinde lekelenmeler, kırışıklık ve hatta kansere sebep olabilmektedirler. Sağlık açısından daha farklı sıkıntılara sebebiyet veren kimyasallar yerine doğanın insanlara sunmuş olduğu mucizelerden yararlanabilirsiniz.

Kendinize iyi bakmaz ve dikkat etmezseniz yaşlanmanın etkilerini hızlı ve acımasız şekilde karşınıza çıktığını görürsünüz. Kişiler yaşlandıkça ölü hücrelerin yenilenmesi yavaşlar, cildin esnekliği azalır ve kolajen üretimi düşerek cilt kırışıklıkları, sarkmalar ve yaşlılık lekeleriyle karşılaşmak pek mümkün hale gelmektedir. Yaşlanma belirtilerini geciktirmek için bitkilerden faydalanmak hem doğal bir çözüm hem de kolay ulaşmak açısından avantajlıdır. Tabi dış takviyenin yanında beden sağlığına da dikkat etmek gerekir.

cildi gençleştiren bitki özleri

Genç görünmek için ilk kural cilt kırışıklıklarının bulunmamasıdır. En etkili ve hızlı şekilde yanıt veren bitki olarak ilk sırada aloe vera söylenebilir. Bu bitki cildin esnekliğini arttırarak kırışıkların giderilmesinde yardımcı olurken yeni kırışıklıkların oluşmasını engeller. Bitkinin jel bir yapısıdır, yaprağını kestiğiniz bitkinin içinden çıkan jeli hiçbir işlem uygulamadan yüzünüze sürdüğünüzde etkisini göreceksiniz.

Ülkemizde bolca bulunan ve rahat şekilde ulaşabileceğimiz bir bitki özüyse zeytinyağıdır. Şifa kaynağı olan bu yağ cilt içinde birçok fayda sağlamaktadır. Düzenli şekilde uygulandığında cildi nemlendirir, onarır ve hücrelerin yenilenmesinde yardımcı olur.

Cilt problemlerine yardımcı olan bir başka yararlı bitki özü olan limon suyu ise saymakla bitmeyecek özellikleri mevcuttur. Ölü hücrelerin arındırılması bakımından çok etkili bir içeriğe sahiptir. Ciltteki lekelerin hızlı şekilde yok etmektedir. Aynı zamanda kırışıkların, ince çizgilerin, gözaltı halkalarının giderilmesinde çok etkilidir.