Müzik indir

arama

Çam Terebenti Kullanımı ve Faydaları

çam terebenti
 • paylaş
 • paylaş
 • paylaş
 • paylaş
 • paylaş
 • Beğen
  Loading...

Son zamanlarda saç ile ilgili sorunu olan kişilerin ilgi odağı haline gelen Çam Terebenti yağı saç uzaması, saç dökülmesi gibi problemlerin ortadan kaldırılması için kullanılmaktadır. Ayrıca basur probleminin yok edilmesi ve romatizma ağrılarını çözüme kavuşturması için kullanan kişilerde bulunmaktadır.

Saça Uygulanması

En çok saça olan faydası nedeni ile tercih edilmektedir. Yağın bilinen en önemli özelliği dökülmelere karşı olan etkisidir. İçeriğinde bulunan bileşenler sayesinde saç köklerini besler aynı zamanda da onararak saç dökülmesini engeller. Saçların hızlı uzamasına yardımcı olurken bakımını da yaparak canlılık kazanmasını sağlar.Ayrıca düzenli kullanan kişilerin kepek sorunlarının da ortadan kalktığı bilinmektedir.

Şampuanın içerisinde bulunan kimyasallar nedeni ile saç bir süre sonra canlılığını yitirerek eski gücünü kaybeder. Bu neden ile de şampuan ile birlikte çam terebenti kullanılması önerilmektedir. Çam terebenti yağını şampuanınız ile karıştırarak kullanacaksanız 20 damla yeterli olacaktır.

çam terebenti

Şampuanla çam terebenti kullanmak yerine badem yağı ile karıştırarak da kullanabilirsiniz. Çam terebenti yağı ile badem yağını eşit miktarda kap içerisinde karıştırın ve saça uygulayın. Ardından 2,5 saat boyunca bekletin ve saçlarınızı ılık su ile yıkayın. Karışımı ayda 2 ya da 3 kez uygulamanız yeterli olacaktır.

Cilde Uygulanması

Sedef hastalığı, kaşıntı, sivilce gibi cilt hastalıklarının ortadan kaldırılmasında son derece etkili olan çam terebenti yağını dikkatli kullanmalısınız. Yağ sayesinde pürüzsüz, canlı ve parlak bir cilt elde edebilirsiniz. Ayrıca yağ ciltteki kırışıklıkların giderilmesine yardımcı olur. Parfüm yapımında kullanılmasının yanında da kullanılmaktadır.

Bu yağın cilde uygulanması esnasında cilt kızarıklığı, tahriş, alerji gibi problemlerin oluşmasına neden olabilir. Ayrıca cildi hassas olan kişilere büyük sorunlar doğurabilir. Tansiyon problemi bulunan kişilerde ise hipertansiyonun tetiklenmesine neden olabilir.

 • Emre
  3 sene önce

  Tatli bagdem yagi
  Cam yagi
  Hint yagi
  Jojoba yagi
  Ceviz yagi
  Aloe vera yagi
  Sarimsak yagi
  Bugday yagi
  Bu yaglari karistirip kullanimda herhangi bi sakinca var mi yardimci olursaniz sevinirim…

  1
  yorum beğen