Müzik indir

arama

Bel Bölgesindeki Yağlar İçin Bitkisel Öneriler

bel bölgesindeki yağlar
  • paylaş
  • paylaş
  • paylaş
  • paylaş
  • paylaş
  • Beğen
    Loading...

Günlük hayatımızda bir çok insanın problemi olan fazla kilolar, hem öz güveni etkiliyor hem de sağlığı etkileyecek rahatsızlıklara neden oluyor. Bel bölgesindeki yağlar kilo almanın en önemli göstergesi olarak sayılıyor. Bu yağlardan kurtulmak için bir çok yöntem uygulanıyor fakat her bireyde metabolizmanın farklı şekilde işlemesi, uygulanacak tedavilerin değişiklik göstermesine yol açıyor. Bazı insanlar kolayca zayıflayabilirken uygulanan tedavilerin çoğu insanda etkisiz olduğu ortaya çıkıyor. Zayıflama tedavilerinde kullanılan kimyasal ilaçlar, metabolizmayı düzenlemek isterken daha da kötüye gitmesine yol açıyor. Doğal şeyler tüketmeyi bıraktığımız bu dönemde, aslında cevap yapılan yanlışlarımızda gizli. Burada anlatılacak bitkisel kür karışımı, şimdiye kadar bilinenleri değiştirecek.

Her evin buzdolabında bulunan malzemeler ile etkili bir kür tarifi yapılabilir. Kilo vermede en çok yapılan yanlışlardan birisi ise yağ tüketimini aniden kesmektir. Vücuttaki yağlardan kurtulmaya çalışırken aslında metabolizmaya zarar verilmektedir ve bunu yapanlar aslında hatanın farkında bile değildir. Bu yüzden mümkün olduğunca trans yağlardan uzak durup doğal yağlara beslenilmelidir. Yoğurt, içeriğinde çok az kalori içermesiyle kilo vermek için en ideal besinlerden birisidir. İçindeki doğal yağların vücudunuza hiç bir zararı yoktur.

Protein, fosfor ve kalsiyum açısından oldukça zengin olduğundan, tüketildiğinde, vücudunuz çok fazla yararlı maddeyi işlemeye başlar. Bu sayede sindirim sistemi yoğun çalışır ve tok hissettirir. Kullanılacak kürde, yoğurt hem kişinin bağışıklığını güçlendirecek hem de tok hissetmeyi sağlayacaktır. Çiğ tuzsuz badem ise demir ihtiyacını karşılayacak ve içerdiği vitaminlerle vücut direncini arttıracaktır. Kekiğin faydaları ise saymakla bitmeyecek kadar fazla. Sindirim sistemi, kilo verme açısından çok önemlidir. Kekik, sindirim sistemini hızlandırır ve daha hızlı yağ yakmayı sağlar. Ayrıca hazırladığımız kürün de lezzetini arttırır. Maydanoz ise b12 açısından oldukça zengin bir besindir. Karaciğer yağlanmasını önler. Bel bölgenizdeki yağ yakımını arttırır.

bel bölgesindeki yağlar

Bel bölgesindeki yağlar için yakıcı kür tarifi

-Yoğurt
-Kekik
-Çiğ Tuzsuz Badem
-Maydanoz

Kullanılacak yoğurdun el yapımı yoğurt olması, yoğurt kürünün daha etkili olmasını sağlayacaktır. yedi adet çiğ badem, bir tutam kekik ve bir dal maydanozu blenderdan geçirin. Daha sonra üstüne bir çay bardağı su ve bir su bardağı yoğurdunuzu ekleyin. Yavaşça karıştırdıktan sonra dilediğiniz büyüklükte bir bardağa karışımınızı dökün. Uyguladığınız diyet var ise ara öğünlerinizde hazırladığınız bu kürünüzü tüketebilirsiniz. Sadece bir hafta ile yaşadığınız değişimi çok rahat hissedeceksiniz.