arama

At Kestanesi Yağı Nasıl Yapılır?

  • paylaş
  • paylaş
  • paylaş
  • paylaş
  • paylaş
  • Beğen
    Loading...

At kestanesi yağı yapımı evde  kolayca yapılabilir. Sokakta, belediye parklarında ekili bulunan at kestanesi ağaçlarından toplayabileceği kestanelerinin kabuklarının kolay açılabilmesi için yağı yapmaya başlamadan 1 gece öncesinde sıcak suda kestanelerinizi bekletin.

Beklettiğiniz kestanelerin kabukların soyarak meyvelerini rendeleyin. 1 litrelik kavanozun yarısına kadar at kestanelerinden elde ettiğiniz rendeleri doldurun. Ardından 2 adet aspirini suda ezin ve rendelediğiniz meyvelere ilave edin. Kavanozda kalan kısma ise saf zeytinyağı doldurun.

Kavanozda hazırladığınız bu karışımı her gün bir kez çalkalayarak çokça güneş alan bir yere koyarak 45 gün kadar bekletin. 45 gün dolduğunda kavanozu süzün ve yağ kısmını cam şişelere doldurarak bu süreden sonra serin bir yerde muhafaza etmeye başlayın.

At Kestanesi Yağı Cilde ve Saça Faydaları

At kestanesinden elde ettiğiniz yağı saçlarınızın diplerine uygulayarak dökülmenin durmasını sağlayabilirsiniz. Aynı zamanda cilt üzerindeki sivilce, güneş lekesi gibi izlere sürerek bu sorunlarınızın kısa sürede çözülmesini sağlayabilirsiniz. Bu şikayetleriniz için evde at kestanesi yağı yapamıyorsanız. Bunun yerine at kestanesi kremi, at kestanesi solüsyonunu da düzenli olarak kullanarak sorunlarınıza deva bulabilirsiniz.

At kestanesinden elde ettiğiniz yağ sayesinde cilt kırışıklıklarını, yaşlanma izlerini aynı zamanda alın ve göz çevrenizde olaun çizgileri yok edebilmek için kullanılan tüm ürünlerin içerisinde bu yağ bulunduğunu bilmelisiniz. Sizde bu yağı cildinize uygulayarak bu sorunlarınızı ortadan kaldırabilirsiniz. At kestanesinin cilt yaşlanması sorununa karşı ortaya çıkarttığı mucizevi etki sayesinde yılların güzelliğinizi eskitmesine izin vermeyebilirsiniz.

at kestanesi yağı

Bacaklarında varis sorunu bulunan kişiler için de mükemmel bir çözüm olarak karşımıza çıkan at kestanesi yağının mucizesini kullanmak için varis ağrısı olan bölgelerinize sürebilirsiniz. Aynı zamanda vücutta oluşan kas ağrılarına da etkili bir çözüm olan at kestanesi yağını ağrı bulunan tüm bölgelerinize sürebilirsiniz.

Geniş gözenekli ciltlerdeki gözeneklerin giderilmesi de bu yağ sayesinde sağlanabilir. Aynı zamanda göğüs sarkması problemi olan kadınlarda göğüslerin toplanmasını sağladığı bilinen bir gerçektir. Boyun bölgesinin toplamasını ve bu sayede boynunuzun gevşemesini önlemektedir.