Müzik indir

arama

Argan Yağı Kullanmanın 10 Yöntemi

argan yağı
  • paylaş
  • paylaş
  • paylaş
  • paylaş
  • paylaş
  • Beğen
    Loading...

Faslı kadınların güzellik sırları arasında yer alan Argan Yağı, cilt ve saçların dışında tırnaklar içinde son derece etkilidir. Yaşlanma karşıtı olması, sivilcelerin yüksek miktarda çıkmasına neden olan sebumu azaltması sayesinde mükemmel güzellik ürünleri arasında yer almaktadır.

Yüz nemlendiricisi olarak kullanımı

Sabah ve akşam saatlerinde yüzünüzü güzelce temizledikten sonra saf argan yağından birkaç damla kadar yüz ve boyun bölgenize masaj yaparak uygulayın. Kuru yağlar arasında yer alan argan yağı cildinizi hemen emerek yağlı histen hemen kurtulmanızı sağlayacak.

Losyon ya da tonik olarak kullanımı

Evde kullandığınız yüz toniği ve losyonunuzun içerisine birkaç damla kadar argan yağı eklerseniz toniğiniz ya da losyonunuz yüzünüzü daha çok besleyecektir. Kendi toniğinizi oluşturmak için ise gül suyunuzun içerisine birkaç damla kadar argan yağı eklemeniz yeterli olacaktır.

Yenileyici ve aydınlatıcı maske olarak kullanımı

Yenileyici ve aydınlatıcı maske yapmak isterseniz dilerseniz kendi satın aldığınız yüz maskesini kullanabilirsiniz dilerseniz de kendi maskenizi kendiniz yapabilirsiniz. Eğer kendi aydınlatıcı ve yenileyici maskenizi yapmak isterseniz bir yemek kaşığı kadar limon suyu, 3 çay kaşığı kadar yoğurt, 1 yemek kaşığı bal ve 3 damla argan yağına ihtiyacınız bulunuyor. Bu karışımdan yapacağınız maskeyi uygulamadan önce cildinizi temizleyip kurulamanız gerekmektedir.

Dudak nemlendirici olarak kullanımı

Yaz veya kış ayları fark etmez. Eğer sürekli olarak çatlayan dudaklarınız varsa bunun önüne geçmek için argan yağını kullanabilirsiniz. Bunun için bir damla yağı ve vanilya özünü esmer şekerle bir araya getirerek dairesel hareketler yaparak dudaklarınıza masaj yapınız.

argan yagi

Parlak cilt için argan yağı kullanımı

Kullandığınız fondöten, bronzer ve renkli nemlendiricilerinizin içerisine argan yağı eklerseniz hem yüzünüz beslenecek hem de cildiniz parlaklık kazanacaktır.

Saç Kremi

Saçlarınızın saç kurutma makinesi ve düzleştiricinin verdiği etkilerden kurtulabilmesi için birkaç damla argan yağını henüz saçınız ıslakken saç uçlarınıza uygulayınız. Bu sayede canlılığını yitiren saçlarınız bir süre sonra eski canlılığını kazanacaktır.

Saç Şekillendirici

Saç şekillendirici kullanıyorsanız saç şekillendiricinizin içerisine birkaç damla argan yağı ekleyerek saçlarınızın hem şekillenmesini hem de beslenmesine yardımcı olursunuz.

Saç bakım maskesi olarak kullanımı

Saçlarınız kirli iken birkaç yemek kaşığı argan yağı ile saçlarınıza masaj yapın ve bone ile kapatarak bir gece bu şekilde uyuyun. Sabah uyandığınızda saçınızı yıkarsanız saçınızın ne kadar yumuşak olduğunu fark edebilirsiniz.

Tırnak eti yumuşatıcısı olarak kullanımı

Tırnak diplerinizde oluşan kütiküllerden argan yağı sayesinde çok hızlı kurtulabilirsiniz. Sağlıklı ayaklara sahip olabilmek için tırnaklarınıza argan yağını sürerek bir gece çorap içerisinde bekletebilirsiniz.

Vücut ve duş yağı olarak kullanımı

Duştan sonra vücudunuza argan yağını uygulayarak vücudunuzun nemlenmesini sağlayabilirsiniz. Ayrıca çatlak sorunu yaşayan hamilelerin bu sorunu ortadan kaldırmak için vücutlarında argan yağı kullandıkları bilinmektedir.