arama

Gano Kahve İçeriği ve Faydaları

gano kahve
  • paylaş
  • paylaş
  • paylaş
  • paylaş
  • paylaş
  • Beğen
    Loading...

Gano kahve son dönemde çok popüler olan ve zayıflattığı iddia edilerek satılan bir kahve türüdür. Orijinalinde bir mantar türü olarak ortaya çıkan ve asıl ismi Ganoderma Lucidus olan bu ürünün sağlığa bir çok faydası olduğu ortaya atılan iddialardandır. Daha sonra bunun kahve haline dönüştürülmesi ile verimi arttırılmış ve son zamanlarda hemen hemen herkesin kullandığı bir kahve haline gelmiştir.

Klasik kahvelerde var olan kalorinin üzerine ayrıca şekerli tüketimi bir kalori bombardımanına dönüşmesinden rahatsız olan uzmanlar, gano bitkisinden bir kahve türü yaratarak bu sorunu çözmeyi amaçlamışlardır. Gano mantarı ile üretilen kahve kalorisiz olup şekersiz içilmesi tavsiye edilmektedir. Böylece hem kahvenin kalorisinden kurtulunmuş olup hem de gano mantarının faydalarından yararlanılmış olunmaktadır.

Gano Kahve Kullanım Alanları

Bir çok sağlık probleminin çözümünde kullanılan Gano mantarı, kahve haliyle de zayıflamak isteyenlerin imdadına yetişen bir üründür. Gano kahvesi tek başına zayıflatan bir ürün değildir. Sadece zayıflamak için girişimlerde bulunanlara destek niteliğinde bir üründür. En büyük etkisi bireyin endorfin salgılamasına yardımcı olmasıdır, böylece zayıflama süreci daha kolay atlatılabilir. Bu psikolojik etkisi ve desteğinin yanından fizyolojik etkisi de söz konusudur. Bunun başında vücutta yer alan ve atılması zor olan toksitlerin atımı gelir. Kahve her içimden sonra vücuttan toksit atımı hızlanır. Böylece vücudumuzun aldığı fazla yağlar eritilerek atılır ve zayıflama sürecine destek sağlar.

gano kahve

Kahve formundaki gano, sürekli tüketime uygun olsa da birden fazla da yan etkisi vardır. Kahvede kalori olmamasına rağmen kafein fazla miktarda mevcuttur. Hem kahvenin hem de gano mantarının kafeini birleşince, fazla tüketimlerde sorunlar ortaya çıkmaktadır. Fazla enerjinin vücuda yüklenmesi kalp rahatsızlığı olanları etkilediği gibi, böbreklerdeki sıvı miktarını da emer. Bunun yanında uykusuzluğa neden olabilir. Özellikle çarpıntı yapmaması adına kahve tüketimi ile birlikte mineralli sular veya normal sudan bolca tüketilmelidir.

Gano kahvesi bu özellikleri ile son dönemde zayıflatma konusunda çok konuşulan bir üründür. Uzman incelemeleri ve kullanıcı yorumları göz önüne alındığında içeriği sebebiyle zayıflatma etkisi olduğu gözlenmektedir. Ancak ne kadar fazla tüketim olursa o kadar fazla zayıflama sağlar gibi bir algı oluşmamalıdır. Sadece zayıflama için uygulanan diyete ek bir destek olarak düşünülüp, günde normalde tüketilen kahveden fazla tüketilmemelidir.