Blushwood Meyvesi

Blushwood Meyvesi

Bilim adamları yıllardır kanserli hücrelerin yok edilmesine dair araştırmalar yapmış. Fakat yapılan çalışmalar sonucunda kanserli hücre sayısını azaltmak başarılsa bile yapılan çalışmalar tam olarak netice vermemiş ve araştırmalar yapılmaya devam edilmiştir.  Blushwood meyvesi bu çalışmalarda kullanılan bir meyvedir.

Günümüzde kanser ile ilgili yaşanan en yeni gelişmede ise Blushwood meyvesinin kanseri yok edebileceğine dairdir. Meyvenin bilimsel adı Hylandia ve bu meyvenin ortak kökenleri paylaştığı ağaç ise ardıçtır. Blushwood meyvesi sadece Avustralya’nın Kuzey Queensland bölgesindeki yağmur ormanlarında yetişmekte ve çok nadir bulunabilen bir meyve türüdür.

Blushwood meyvesi

Blushwood Meyvesi İçin Yapılan Araştırmalar

Berghofer araştırma merkezinde Dr. Glen tarafından yapılan araştırmalara bakıldığında meyvenin kanserli hücreleri yok edebilecek yetkinliğe sahip olduğu belirlenmiştir.

Bilim insanları meyvenin içerisinden aldıkları enzimler ile yapmış oldukları çalışmada bu enzimleri kanserli hücreye enjekte ederek tümörü ortadan kaldırmayı başarmıştır. Henüz test aşamasında olmasına karşılık ilacın adına EBC- 46 adı verilmiş durumda ve yapılan araştırmalar ilacın daha kaliteli hale nasıl getirilebileceğine yönelik.

Blushwood meyvesi

Araştırma esnasında Preklinik denemeler yapılmış ve bu denemelerde ilaç deneklerin kanserli hücrelerine enjekte edilmiştir. Enjekte işleminden sadece 5 dakika sonra bölgede morarma meydana gelmiş ve 24 saat sonra ise tümörün yer aldığı bölgede siyahlık oluşmuş. Siyahlaşmanın ardından ise bölgede bir hafta içinde kabuk oluşarak bir haftayı geçen bir sürecin ardından kabuğun düştüğü test edildi.

Yapılan yeni testler sonucunda ise kanserli hücreden kurtulduğu açıklanmıştır. Fakat çeşitli nedenler yüzünden henüz ilaç insanlarda denenmemiş ve bu neden ile de insanlarda iyileşme sağlayıp sağlayamayacağına dair bilgiler paylaşılamamıştır. Fakat testler tamamlandıktan sonra kemoterapi alması uygun olmayan yaşlı hastalarda ilacın denenebileceği açıklanmıştır.

Paylaş

6 thoughts on “Blushwood Meyvesi

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.