Altın Çilek Zararlı mı ?

Altın Çilek Zararlı mı ?

Altın çilek meyvesi bir kaç sene önce oldukça popülerdi. özellikle zayıflamaya olan etkisi ve iyi bir antioksidan kaynağı olmasından dolayı yoğun ilgi görüyordu ve oldukça pahalı olmasına rağmen çok talep edilen bir meyveydi. Fakat altın çilek kapsüllerini zayıflama amacıyla kullanan bir kişinin hayatını kaybetmesiyle altın çilek kara listeye alındı. Bu makalede altın çilek zararlı mı sorusunu cevaplamaya çalışacağım .altın çilek ölüme sebep olacak herhangi bir içeriğe sahip değildir fakat kapsüllerinin işin ehli olmayan kişilerce yapılması ve denetimden geçmeden il legal yollara satışını yapması sonucunda böyle vahim sonuçlar doğmuştur. Çünkü kapsül üretimi yapılırken sibutramin tozu kullanılmış ve insan sağlığı tehlikeye atılmıştır. Sağlık bakanlığı bu konuda uyarı da bulunmuş ve halkı bu korsan üretim yapan kişilere ve ürünlerine karşı uyarmıştır.

Yaşanan bu olumsuz durumlardan dolayı Atın çileğe olan ilgi azalmıştır . İşin doğrusu Altın çilek faydalı bir meyvedir ve her meyve gibi tüketiminde aşırıya kaçılmadığı sürece bir yan etkisi yoktur.

Bazı uzmanlar altın çileğin Kapsül şeklinde tüketiminden kaçınılması ve kuru altın çilek yerine taze olarak tüketildiğinde faydalı olacağı konusunda uyarıda bulunuyor. Çünkü altın çileğin kurutma veya kapsül yapımı için işlemden geçirildiği sırada  ihtiva ettiği faydalı özelliklerini kaybettiğini belirtiyorlar.

En doğrusu Altın çileğe sadece bir meyve gözüyle bakmak  ve diğer meyveleri nasıl tüketiyorsak altın çileği de böyle tüketmek. Aşırıya kaçmadan ve eğer herhangi bir hastalığınız var ise kullanımı ile ilgili bir doktora danışarak tüketmeniz sağlığınız açısından en doğrusu gibi görünüyor.

Diğer Konu Başlıkları

Altın Çileğin Faydaları

 

Paylaş

6 thoughts on “Altın Çilek Zararlı mı ?

 1. sagliksevercom

  Altın çilek saymakla bitmeyen faydaları ile zayıflamak isteyenlerin baş tacıdır. sagliksever sağlık

  Yanıtla
 2. sagliksevercom

  Altın çilek meyvesi tokluk hissi verir bu sayede tüketeceğiniz besin miktarı ciddi oranda azalır. sagliksever altınçilek sağlık

  Yanıtla
 3. islakmeseodunu

  Ayol altın çilek, gojiberi, mavi jojoba tanesini nasıl bilmezsiniz? Kız halktan bu kadar kopuk olmayın, adınız elite çıkar allah göstermeye.

  Yanıtla

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir